Spotkanie z Ałbeną Grabowską w Strzelinie!

Spotkanie ze znana pisarką Ałbeną Grabowską odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18.30 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Spotkanie na darmowe zaproszenia – dostępne w naszej bibliotece i w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Na podstawie powieści Ałbeny powstał znany serial telewizyjny Stulecie Winnych. Porozmawiamy z pisarka także o najnowszej powieści.

Ałbena Grabowska polska pisarka, lekarz. Wydała ponad dwadzieścia książek, nadal pracując czynnie jako lekarz.

Na rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz“. Pisze książki dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. W 2014 była ambasadorką akcji „Solidarność kobiet ma SENS“. Na podstawie jej powieści powstał serial “Stulecie Winnych“. Pierwszy sezon (2019) i drugi (2020) zgromadziły przed ekranami średnio 3 mln widzów. Na wiosnę 2021 roku TVP wyemitowała trzeci sezon serialu.

W ostatnim okresie skupiła się na scenariuszach filmowych, napisała także libretto musicalu „Pora jeziora”, wystawionego przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską (2020).

Matka trójki dzieci: Juliana, Aliny i Franciszka, opiekunka czterech kotów i jednego psa.