Sobotnia przygoda z mikroskopem

Realizacja projektu “Kulturalny Budzik w Strzelinie” daje nam możliwość współpracy ze wspaniałymi osobami, które m.in. prowadzą niesamowite zajęcia dla naszych Partnerów. Tak też było w minioną sobotę, kiedy to dwie grupy dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego spotkały się z Panią Darią, by przeżyć wspaniałą przygodę z … mikroskopem. Pani Daria przygotowała dla dzieci (grupa 5-6 i 7 latków) preparaty, które każdy zna z życia codziennego, a mianowicie sól, cukier i ryż. Dzieci przyglądały się poszczególnym preparatom przez dostosowane do ich wieku mikroskopy, dotykały, a nawet niektóre smakowały, czy to aby na pewno sól i cukier. Części obserwacyjnej towarzyszyło także przyklejanie na specjalnie przygotowanych kartach pracy poszczególnych preparatów. Kiedy praca z mikroskopem dobiegła końca, dzieci miały za zadanie narysować każdy z preparatów tak, jak go widziały w powiększeniu. Okazało się, że dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami. Mało tego, mają też świetną pamięć, o czym przekonaliśmy się podczas podsumowania zajęć. Zajęcia dla dzieci realizowane są w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#nck

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa