Szkolenie nt. “Archiwa domowe i edukacja regionalna w bibliotece”

27. października miało miejsce szkolenie nt. “Archiwa domowe i edukacja regionalna w bibliotece”. Uczestniczyli w nim  bibliotekarze, historycy, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pasjonaci, nasi partnerzy współtworzący album o powojennym Strzelinie.

Prowadzący szkolenie Pan Marcin Musiał, pracownik Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, przybliżył temat archiwów domowych i społecznych m.in. jak założyć takie archiwum, w jaki sposób pozyskiwać zbiory oraz jak zgromadzony materiał archiwizować, opracowywać.

Biblioteka jest przykładem archiwum społecznego, repozytorium wiedzy, ale także miejscem spotkań i edukacji regionalnej.
Dalsza część  spotkania dotyczyła pracy nad powstaniem albumu “Ocalić od zapomnienia” ze zdjęciami powojennego Strzelina i mieszkańców. Zaprezentowane zostały zgromadzone już zdjęcia, omówione formy i miejsca reklamy, przyszły układ i forma albumu. Dla uczestników szkolenie było okazją do podzielenia się wiedzą o środowisku lokalnym i własnymi doświadczeniami oraz zapoznania się z materiałem poglądowym w postaci  albumów  przywiezionych przez pana Marcina.

Projekt “Kulturalny Budzik w Strzelinie” realizowany jest w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

#nck
#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa