Kolorowe zawieszki gipsowe

Czas przed świętami obfituje w wiele przygotowań. Obok tych kulinarnych, porządkowych, są też te przyjemniejsze, jak na przykład własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych. Postanowiliśmy zachęcić naszych Czytelników – tych małych i tych dużych – do wykonania gipsowych zawieszek w kształcie jajka. Po reakcji uczestników widać, że był to dobry pomysł ;). W jego realizacji pomogła nam Pani Daria, która już wielokrotnie prowadziła u nas warsztaty. Dorośli i dzieci, krok po kroku, przygotowywali gips, robili odlewy, a na końcu malowali gotowe już jajeczka z króliczkiem kolorowymi farbami. Zawieszki wyszły rewelacyjnie!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #kulturalnybudzik#nck#narodowyprogramrozwojuczyteolnictwa2.0Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum KulturyNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Świąteczne kartki wielkanocne

Własnoręczne przygotowanie kartek wielkanocnych metodą scrapbookingu to niezła frajda, zwłaszcza dla dzieci. Uczestnicy warsztatów wykazali się twórczym zapałem, ale i też ogromną kreatywnością. W miłej atmosferze, wśród dziecięcych uśmiechów i nieskrywanej radości, powstały oryginalne kartki w kształcie kurczaczków. Sami zobaczcie, jak zdolne są nasze dzieciaki!

Prawie na finiszu!

To już drugi miesiąc intensywnej pracy grupy komiksowej. Młodzi twórcy są bardzo zdyscyplinowani, co przekłada się na ich pracę. Większość legend jest już rozrysowanych, a teraz trwają ostatnie poprawki, szlify. Pan Szymon cały czas towarzyszy młodym artystom doradzając coś, podpowiadając, ale też stawiając przed nimi nowe wyzwania. Takim wyzwaniem bez wątpienia jest zaprojektowanie maskotki Strzelina. Młodzi artyści i z tym zadaniem radzą sobie świetnie :)!