Wspomnienia z Afryki

Pierwszy projekt realizowany w ramach inicjatyw oddolnych “Kulturalnego Budzika w Strzelinie” już za nami. Wyprawa na Czarny Ląd ze Szczurkiem Jurkiem (w tej roli Tomek Murawski) przyciągnęła do biblioteki mnóstwo dzieci, które miały okazję poznać ten jakże ciekawy kraj, zobaczyć przedmioty pochodzące z różnych miejsc Afryki, czy też pograć na bębnach djembe wraz z Bocianem – Kajetanem Dudzińskim. Nie zabrakło slajdów ukazujących życie na Czarnym Lądzie oraz prawdziwego targu, na którym można było poczęstować się owocami , daktylami i suszonymi figami. To był dzień pełen emocji, pozytywnych wrażeń i zapachu Afryki, która zapewne pozostanie w naszej pamięci na dłużej .

Projekt inicjatywy oddolnej w działaniach “Kulturalnego Budzika w Strzelinie ” “Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

#nck#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa#kulturalnybudzikMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum KulturyNPRCz 2.0