BALLADA O WIATRAKACH – SPEKTAKL PLENEROWY

15.07.2022 o godz. 19.30 odbył się na rynku w Strzelinie planowany spektakl plenerowy pt: “Ballada o wiatrakach”, przygotowany przez Teatr Grot i Ziębicka Grupę Teatralną.
Niezwykle piękna i cenna opowieść,a jej echa pobrzmiewają w całej historii literatury, teatru i filmu. „Przemyślny Szlachcic Don Kichot z Manczy” Miguela de Cervantesa – to jedna z najjaśniejszych gwiazd wielkiej światowej literatury.W spektaklu wystąpili debiutujący aktorzy z Ziębickiej Grupy Teatralnej i Teatru Grot.Pod czas tego projektu  mieli okazję wielokrotnie spotkać się we wspólnym gronie na próbach w siedzibie Teatru Stajni Metamorficznej w NowinieScenariusz i reżyseria: Jacek Wilantewicz na podstawie książki Miguela de Cervantesa „Przemyślny Szlachcic Don Kichot z Manczy” i „Przemyślny Rycerz Don Kichot z Manczy. Część II”
asystent reżysera: Tamara Yelchaninova
występują: Jacek Wilantewicz, Tamara Yelchaninova, Katarzyna Witek, Blanka Duszyńska, Maria Górska, Irmina Król, Anastazja Dzierżanowska, Jan Drechny
Czas trwania: około 45 minut.
Projekt w trzech odsłonach Prolog, Etiuda filmowa oraz Spektakl Plenerowy Ballada o Wiatrakach został w całości zrealizowany dzięki wsparciu Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. J Twardowskiego w Strzelinie

Projekt inicjatywy oddolnej w działaniach “Kulturalnego Budzika w Strzelinie ” “Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

#nck#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa#kulturalnybudzikMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum KulturyNPRCz 2.0

PROLOG BALLADY O WIATRAKACH W NASZEJ BIBLIOTECE

Teatr Stajni Metamorficznej, Jacek i Tamara .Prolog Ballady o wiatrakach w naszej bibliotece. Fajnie było, a przecież to dopiero prolog spektaklu, który rozegra się w plenerze naszego miasta już w lipcu!