Aktualności

Czytelnicy Roku 2020!

Czytelnicy Roku 2020 nagrodzeni‼️ Wczoraj, 20.01.2021 r., nagrodziliśmy Czytelników, którzy w 2020 roku przeczytali najwięcej książek 📚. Mimo ograniczeń i utrudnień, które spowodowała pandemia, są osoby, które wciąż dużo czytają. I to nas niezmiernie cieszy, bo mamy dla kogo kupować nowe książki, pilnować kontynuacji serii. Dziękujemy, że byliście z nami w tym trudnym roku, no i że jesteście nadal. Warto czytać i to nie tylko dla kosza pełnego słodkości 🍫😊 (choć to też może motywować). A kto w ubiegłym roku przeczytał najwięcej książek? W dziale dla dorosłych była to Pani Wanda Szymanek, która przeczytała 135 książek. W dziale dla dzieci przyznawane są dwie nagrody – dla dziecka młodszego i starszego. Młodszym zwycięzcą jest Wojtuś Filończyk, który wypożyczył 74 książeczki. Wojtusiowi czytają jeszcze Rodzice i starszy brat. Spośród starszych dzieci najwięcej książek wypożyczyła Karolina Mroczko (69 książek). Warto zaznaczyć, że zarówno Wojtuś jak i Karolinka przeczytanych książek mają więcej, gdyż często korzystają z kart swoich braci. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by zamiłowanie do czytania tylko rosło.Dziękujemy też Rodzicom Wojtusia i Karoliny za to, że czytali i nadal czytają dzieciom, chociażby na “dobranoc”. To piękny sposób, by rozbudzić w najmłodszych pasję czytania.

Więcej “Czytelnicy Roku 2020!”

Ksiądz Jan Twardowski

18 stycznia 2021 r. – 15. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego 🕯️🕯️🕯️“Co mogę powiedzieć o swoich wierszach? Nie chciałbym pisać wierszy poszczególnych, osobnych, raczej wiersze tworzące pewną przestrzeń, w której każdy mógłby się odnaleźć. Zamieszkać w wierszach jak u siebie w domu. Wierzący i niewierzący, samotny i niesamotny, grzesznik i święty”./ks. Jan Twardowski /Zachęcamy do bliższego zapoznania się z twórczością ks. Jana. W naszej bibliotece znajdziecie Państwo zarówno coś dla dzieci, jak i dla dorosłych 😃🥰

Spotkania online!

Zapraszamy na dwa najbliższe spotkania online ze strzelińską biblioteką i Strzelińskim Ośrodkiem Kultury! Bartłomiej Grzegorz Sala zabierze nas na szlak legend i fantastycznych istot, Rafał Fronia przygotuje prelekcję o Karakorum!

Ferie z biblioteką!

Zapraszamy Państwa na niesamowite spotkania online w czasie ferii. Wspólnie ze Strzelińskim Ośrodkiem Kultury, w podróżach dalekich i bliskich, pojawimy się na szlakach legend i tajemniczych miejsc południowej Polski z Bartłomiejem Grzegorzem Salą, zawędrujemy pod Baturę w Karakorum z Rafałem Fronią i zobaczymy zimowy Bajkał z podróżnikami, Alicją i Jędrzejem Łukowskimi. To będą niesamowite spotkania i prelekcje, bez ograniczeń wiekowych!

ferie z biblioteką

Nowy Rok!

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze w 2021 roku. Wspaniałych lektur i częstych wizyt w naszej bibliotece 🙂

Spotkanie online ze Zbigniewem Piotrowiczem!

Najbliższy czwartek, 17 grudnia o 18.00, fanpejdż strzelińskiej biblioteki. Kolejna rozmowa 🙂 Tym razem o górach, pagórach i Festiwalu Górskim ze Zbigniewem Piotrowiczem. Zapraszamy. Wpiszcie w grafik 😉

Wystawa Jakuba Różalskiego w bibliotece – wywiad z twórcą!

Portal do innych światów – wystawa w strzelińskiej bibliotece

Od 14 grudnia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelinie można oglądać unikalną wystawę Inne Światy. Kilkunastu znanych autorów, między innymi Łukasz Orbitowski, Remigiusz Mróz, Jakub Żulczyk, Jakub Małecki, Jacek Dukaj napisali opowiadania do prac plastycznych Jakuba Różalskiego. Projekt Inne Światy to wyjątkowe połączenie grafiki i słowa. Strzelińska biblioteka jako jedyna w Polsce dostała możliwość prezentacji prac w tej formie. Inne Światy będzie można oglądać w bibliotece do końca lutego. Jakub Różalski odniósł ogromny międzynarodowy sukces, o jego fascynacje i pasje wypytał grafika dyrektor strzelińskiej biblioteki, Tomasz Duszyński.

Więcej “Wystawa Jakuba Różalskiego w bibliotece – wywiad z twórcą!”