Aktualności

Dzień Kobiet 2

Kolejne sylwetki znanych pisarek i poetek. Tym razem propozycje z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Wiele z tych wspaniałych kobiet odwiedziło naszą bibliotekę, na co mamy dowód w postaci wpisów do naszej Księgi Gości!

smart
Więcej “Dzień Kobiet 2”

Dzień Kobiet

W sobotę i niedzielę przedstawimy Wam 10 sylwetek wspaniałych kobiet. Dziś 6 z nich. Ich biografie opracowane zostały przez Dział dla Dorosłych naszej Biblioteki. Książki i tomy poezji na pewno znajdziecie na naszych półkach. To literatura nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn 🙂 Przekonajcie się sami!

Czytaj dale

Tłusty czwartek w bibliotece :)

I pączki i dobra lektura czekają na Was w naszej bibliotece 🙂 Tłusty czwartek w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą), znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Więcej “Tłusty czwartek w bibliotece :)”

Czytelnicy Roku 2020!

Czytelnicy Roku 2020 nagrodzeni‼️ Wczoraj, 20.01.2021 r., nagrodziliśmy Czytelników, którzy w 2020 roku przeczytali najwięcej książek 📚. Mimo ograniczeń i utrudnień, które spowodowała pandemia, są osoby, które wciąż dużo czytają. I to nas niezmiernie cieszy, bo mamy dla kogo kupować nowe książki, pilnować kontynuacji serii. Dziękujemy, że byliście z nami w tym trudnym roku, no i że jesteście nadal. Warto czytać i to nie tylko dla kosza pełnego słodkości 🍫😊 (choć to też może motywować). A kto w ubiegłym roku przeczytał najwięcej książek? W dziale dla dorosłych była to Pani Wanda Szymanek, która przeczytała 135 książek. W dziale dla dzieci przyznawane są dwie nagrody – dla dziecka młodszego i starszego. Młodszym zwycięzcą jest Wojtuś Filończyk, który wypożyczył 74 książeczki. Wojtusiowi czytają jeszcze Rodzice i starszy brat. Spośród starszych dzieci najwięcej książek wypożyczyła Karolina Mroczko (69 książek). Warto zaznaczyć, że zarówno Wojtuś jak i Karolinka przeczytanych książek mają więcej, gdyż często korzystają z kart swoich braci. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, by zamiłowanie do czytania tylko rosło.Dziękujemy też Rodzicom Wojtusia i Karoliny za to, że czytali i nadal czytają dzieciom, chociażby na “dobranoc”. To piękny sposób, by rozbudzić w najmłodszych pasję czytania.

Więcej “Czytelnicy Roku 2020!”

Ksiądz Jan Twardowski

18 stycznia 2021 r. – 15. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego 🕯️🕯️🕯️“Co mogę powiedzieć o swoich wierszach? Nie chciałbym pisać wierszy poszczególnych, osobnych, raczej wiersze tworzące pewną przestrzeń, w której każdy mógłby się odnaleźć. Zamieszkać w wierszach jak u siebie w domu. Wierzący i niewierzący, samotny i niesamotny, grzesznik i święty”./ks. Jan Twardowski /Zachęcamy do bliższego zapoznania się z twórczością ks. Jana. W naszej bibliotece znajdziecie Państwo zarówno coś dla dzieci, jak i dla dorosłych 😃🥰

Spotkania online!

Zapraszamy na dwa najbliższe spotkania online ze strzelińską biblioteką i Strzelińskim Ośrodkiem Kultury! Bartłomiej Grzegorz Sala zabierze nas na szlak legend i fantastycznych istot, Rafał Fronia przygotuje prelekcję o Karakorum!

Ferie z biblioteką!

Zapraszamy Państwa na niesamowite spotkania online w czasie ferii. Wspólnie ze Strzelińskim Ośrodkiem Kultury, w podróżach dalekich i bliskich, pojawimy się na szlakach legend i tajemniczych miejsc południowej Polski z Bartłomiejem Grzegorzem Salą, zawędrujemy pod Baturę w Karakorum z Rafałem Fronią i zobaczymy zimowy Bajkał z podróżnikami, Alicją i Jędrzejem Łukowskimi. To będą niesamowite spotkania i prelekcje, bez ograniczeń wiekowych!

ferie z biblioteką

Nowy Rok!

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze w 2021 roku. Wspaniałych lektur i częstych wizyt w naszej bibliotece 🙂