Home

Cytaty

Aniołem człowieka jest czas.
Witamy na stronie głównej portalu
CHWALĄ NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 09. Maj 2017 14:26

chwala nas

To był naprawdę miły dzień – Dzień Bibliotekarza. Co prawda życie biblioteczne toczyło się swoimi koleinami – wypożyczano książki, tudzież filmy, udostępniano prasę, udzielano informacji etc. Ot, kanon usług bibliotecznych. Jednak to wszystko było okraszone bardziej szczodrym uśmiechem, szczególnie życzliwym słowem oraz komplementem, których to oznak sympatii nie szczędzili nam Szanowni Czytelnicy.
W wypadku tych dziecięcych fanów swoich bibliotekarek na porządku dziennym były przygotowane dla nich wzruszające laurki. Do pełnej satysfakcji przyczyniły się też nasze władze samorządowe. Jakże ważnym oraz miłym dowodem pamięci i uznania była wizyta Pana Sekretarza Urzędu – Kazimierza Nahajło, który w imieniu Pani Burmistrz – Doroty Pawnuk złożył całemu personelowi naszej placówki okolicznościowe życzenia, poparte pięknie ułożoną laudacją ... no i czekoladkami. Było naprawdę słodko! Wszystkim za te dowody życzliwości serdecznie dziękujemy.

 
POZNAJ ETIOPIĘ Z BOLESŁAWEM GRABOWSKIM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 02. Maj 2017 11:21

plakat

 
INDIE BEZ TADŻ MAHAL ... ALE Z MIŁOŚCIĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Kwiecień 2017 13:42

Takiej relacji bezpośredniego świadka oczekiwali nasi goście, przychodząc na spotkanie poświęcone Indiom. Nie przeszkodził w tym nawet zimny i deszczowy dzień. Wszak klimaty indyjskie są dostatecznie gorące i to nie tylko w znaczeniu meteorologicznym.

DSCN0014


Ci, którzy ograniczają swoje poznanie tego rozległego subkontynentu tylko do Indii Północnych pozbawiają się między innymi takich widoków. Świątynia w Tańdźawur w stanie Tamilnadu zachwyca pięknem wystroju rzeźbiarskiego.

10


Dla Hindusów te wspaniałe zabytki wciąż są przede wszystkim miejscem kultu.

11


W kompleksie Mahabalipuram, malowniczo położonym nad Zatoką Bengalską, wykute w monolicie obiekty architektoniczne konkurują z monumentalnymi posągami czczonych zwierząt.

2


Nie mniejszą fascynację i zdziwienie wywołuje tzw. „Gomółka Masła" - potężny głaz na stromym zboczu, który, nie wiedzieć czemu, jakoś nie spada.

17


Komu jeszcze mało ornamentacyjnego przepychu kamiennych budowli sakralnych ten koniecznie powinien zobaczyć hinduistyczny kompleks poświęcony bogini Minakszi w Maduraj. To tylko jedna z 14. wielkich gopur.

3


Ostatnia zmiana Czwartek, 27. Kwiecień 2017 14:40
Więcej…
 
CÓŻ TO BYŁY ZA URODZINY! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:21

IMG 1653

Co prawda solenizanci są literacką fikcją, ale przecież są tak mocno osadzeni w pamięci czytelników, że ci w minioną sobotę zebrali się w bibliotece, aby świętować ich narodziny w literaturze. Inicjatorem całej akcji była Dolnośląska Biblioteka Publiczna a my chętnie do niej przystąpiliśmy. Nasze dzieciaki z całego panteonu postaci największą sympatią obdarzyły Kubusia Puchatka. To on był najczęściej wybierany do sportretowania.

IMG 1623


Więcej…
 
NIEZWYKŁOŚĆ INDII Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 19. Kwiecień 2017 06:50

Indie

Ostatnia zmiana Środa, 19. Kwiecień 2017 06:55
 
ŚWIĘTO CZEKOLADY PRZED ŚWIĘTEM JAJKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 12. Kwiecień 2017 14:37

Już za kilka dni pokrasimy jajka – symboliczny rekwizyt Świąt Wielkiej Nocy, ale dzisiaj w roli głównej występuje ... czekolada.

IMG 1577


Nasi młodzi czytelnicy mieli niezłą frajdę, gdy w bibliotece, w otoczeniu książek nasze bibliotekarki – Pani Lidka i Pani Dorota mieszały różne ingrediencje, aby wytworzyć kulki o smaku czekoladowym, które potem zanurzano w płynnej czekoladzie i osypywano wiórkami. W całym tym procesie ani razu nie zaglądano do książek (oczywiście kucharskich) a kulki i tak wyszły przepyszne (na twarzach małych konsumentów są tego dowody).

IMG 1575


Słodkiej pokusie nikt się nie oparł ale też smakołyk dzieciom słusznie się należał, bo dzielnie pomagały w jego produkcji.

IMG 1559


W tym czasie dzieci z Nowolesia postawiły jednak na tradycję wielkanocną. Święta będą nie tylko smaczne ale również ładne i kolorowe!

IMG 0623


Ostatnia zmiana Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:24
 
<< Początek < Poprzedni 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting