Home

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
Witamy na stronie głównej portalu
KWIETNY MICHAŁ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 18. Wrzesień 2017 12:36

IMG 0977


Tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta – Archanioła Michała były, według prognoz, zagrożone deszczem. Tymczasem nasz zwyczajowy konkurs „michałowy" przebiegał pod hasłem „Strzelin w kwiatach". Co prawda do wzrostu kwiatów niezbędny jest deszcz ale na szczęście ukwiecone prace uczestników konkursu, prezentowane na wystawie plenerowej, zostały nim tylko z lekka podlane. Wcześniej jednak mogły nacieszyć oczy zwiedzających, co prawda bez słonecznego oświetlenia ale za to w naturalnej oprawie liści, których zieleń powoli ustępuje jesiennej czerwieni.

P1010012


Natomiast na estradzie, w blasku reflektorów, dokonało się uhonorowanie laureatów.

P1010078


Główna nagroda poszła w ręce Amelii Goszczyńskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, która, oprócz zaszczytu, otrzymała też komplet profesjonalnych atrybutów stanowiących techniczną podstawę do uprawiania malarskiej pasji. To tak na dalszą artystyczną drogę.

P1010068


1

Jurorzy docenili również talent Sary Sikory, stawiając ją na wysokim I Miejscu.

2


II Miejsce przyznano Martynie Kuriacie.

P1010057


3

Na podium stanęła też Kasia Nowacka – laureatka III Miejsca.

P1010054


4

Jurorzy, którym przewodniczył profesjonalny plastyk – Bogusław Szychowiak, starali się docenić oryginalność koncepcji lub pomysł plastyczny. Przy wartościowaniu stosowano głównie kryteria estetyczne, ale istotne były też walory warsztatowe. Tym wymogom sprostali również inni autorzy a sześciu spośród nich zasłużyło na Wyróżnienie:

Michał Dobrowolski (ucz. Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie)

5


Hania Czajkowska (ucz. Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie)

6


Filip Nowak

7


Kornelia Banaszczyk

8


Hania Kowalska

9


Oliwia Romańczukiewicz

10


Prawie całą pulę nagród zgarnęli uczniowie strzelińskiej „piątki", co dobrze świadczy o pedagogicznej pracy nauczycielek wychowania plastycznego – P. Bożeny Krzesaj i P. Krystyny Drzewieckiej. Doceniamy też wkład P. Anety Horżanieckiej ze SP nr 4.

IMG 0991


Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za współpracę a laureatom serdecznie gratulujemy. W roku przyszłym spotkamy się znowu na „michałowym" święcie i żeby zagwarantować dobrą pogodę ... być może należałoby (z pewną dozą przekory) wybrać temat „Strzelin w deszczu".

 
KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 06. Wrzesień 2017 14:28

plakat

 
JAK WESELE TO WESELE! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 04. Wrzesień 2017 13:50

DSCN0698

W tym roku, jak przystało na dramat, nasza strzelińska odsłona Narodowego Czytania realizowana była w warunkach scenicznych i miała udramatyzowany, parateatralny charakter. Było to nie lada wyzwanie dla czytających VIP-ów, ale – nieoczekiwanie – ten dramat demaskujący charakter narodowy, przy okazji zdemaskował aktorskie talenty drzemiące pod często urzędniczą funkcją osobistości lokalnego życia publicznego. Pani Burmistrz doskonale odnalazła się w roli elegancko kokieteryjnej Maryny z inteligencji krakowskiej, jak i w roli hożej chłopki – Panny Młodej. W końcu jest włodarzem miasta i gminy, a zatem choćby z racji sprawowanego urzędu reprezentuje żywioł miejski i wiejski. W obu rolach godnie partnerowali Starostowie Powiatu – Panowie Marek Warcholiński i Aleksander Ziółkowski. Miło było posłuchać jak harmonijnie przebiega relacja między strzelińskimi organami władzy.

DSCN0564


Oczywiście, wszystko zaczęło się od sławetnej kwestii „Cóż tam Panie w polityce?" wypowiedzianej przez gospodarza miejsca – Darka Stępnia, który pozwolił nam ze sceny Strzelińskiego Ośrodka Kultury zrobić „naszą chatę rozśpiewaną". Wcielając się w rolę Czepca, pytanie skierował (jak najbardziej zasadnie) do Przewodniczącego Rady – Ireneusza Szałajko (tu w roli Dziennikarza).

DSCN0546


Politykowania przy weselnym stole uniknąć się nie dało (zwłaszcza, że wśród biesiadników tylu przedstawicieli miejscowych władz).

DSCN0472


Wszakże, były też poruszane tematy frywolne i romansowe (Oh! Jakże smakowicie rubaszną jurność wiejskich dziewek i chłopaków oddali: Panie - Mgada Siedlarz i Ewa Wyka oraz Michał Ostrowski). Natomiast obecność świetnego Zespołu Górali Czadeckich „Pojana" (który grał, śpiewał i tańczył z przytupem) sprawiła, że atmosfera radosnej zabawy wypełniła nie tylko scenę ale i serca wszystkich uczestników wydarzenia.

DSCN0496


DSCN0702

Żywiołowy temperament wykonawców i dynamika układów choreograficznych porwały do tańca także biesiadujących przy stole zacnych weselników.

DSCN0701


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 04. Wrzesień 2017 14:42
Więcej…
 
NA KONIEC WAKACJI W PLENER! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 02. Wrzesień 2017 18:06

IMG 0963


Aby dobrze zapamiętać kończący się czas wakacyjnej beztroski, to koniecznie trzeba zanurzyć się w – nazwijmy to poetycko - ocean zieloności. Dlatego, korzystając z dobrodziejstwa przyrody w okolicach naszego miasta, wybraliśmy się na zalesione wzgórza, a potem jeszcze wyżej – pod strzechę drewnianej wiaty postawionej na wzgórzu z 3 dębami.

IMG 0953


To znakomite miejsce, aby rozpalić ognisko i podreperować nadwątlone wspinaczką siły, przypieczoną na ogniu kiełbaską.

IMG 0958


Był też czas na różne gry i zabawy plenerowe.

IMG 0967


Wakacje finalizujemy solidną dawką świeżego powietrza i radosnej rekreacji. No cóż, czas do szkoły!

 
WESELE W STRZELINIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 25. Sierpień 2017 06:47

nc

Posiadamy okolicznościowy stempel przysłany nam z Kancelarii Prezydenta RP, który może być gratką dla kolekcjonerów. Dlatego wybierającym się na strzelińską odsłonę Narodowego Czytania sugerujemy zabranie własnego egzemplarza dramatu Wyspiańskiego.

Ostatnia zmiana Piątek, 25. Sierpień 2017 06:52
 
ZAPRASZAMY NA WESELE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 18. Sierpień 2017 11:30

plakat NC

Ostatnia zmiana Piątek, 18. Sierpień 2017 11:32
 
<< Początek < Poprzedni 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting