Home

Cytaty

Budząc się rano, pomyśl, jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Witamy na stronie głównej portalu
WRACAMY DO GRY ... PLANSZOWEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Październik 2019 08:48

plakat

 
PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 03. Październik 2019 12:53

plakat

 
SENIORZE! PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 02. Październik 2019 06:48

plakat

 
KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019 13:03

1

Co prawda patron Strzelina - Archanioł Michał nie opiekował się artystami (ta specjalizacja przypada raczej św. Łukaszowi), to jego święto znów uczciliśmy właśnie efektami twórczej pracy młodszych i starszych strzelinian. To już po raz trzynasty przy tej okazji zmobilizowaliśmy ich do kreatywności, organizując konkurs plastyczny. Ten zawsze jest zorientowany na sprawy miasta i społeczności Strzelina, zresztą patron Michał też już był jego bohaterem. Jednak tym razem pragnęliśmy zwrócić uwagę na strzeliński dworzec kolejowy, który odzyskał swój dawny blask i trzeba przyznać, że po przeprowadzonej niedawno renowacji prezentuje się świetnie. Dlatego to on stał się głównym motywem artystycznych realizacji, a przy okazji kontekstem do spełnienia marzeń. Zachęcał do tego temat konkursu – Mój gość na dworcu w Strzelinie. Plon konkursowy, zanim trafił na wystawę w bibliotece, jak zwykle najpierw prezentowany był plenerowo. Trzeba przyznać, że początki jesiennego wybarwienia liści zapewniły mu uroczą oprawę.

2


Oglądający wystawę mogli nie tylko czerpać wrażenia estetyczne, ale też przekonać się jakich to gości pragną widzieć w naszym mieście młodzi strzelinianie. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć fantastycznych bohaterów z bajek czy komiksów, ale pojawiły się też całkiem realne postaci gwiazd estrady, celebrytów czy najbardziej topowych polityków. Podczas uroczystości ogłoszony został werdykt jury, któremu przewodniczył profesjonalny plastyk, a dla nas zaprzyjaźniony czytelnik - Boguś Szychowiak, zaś laureatom wręczono nagrody. Grand Prix przyznano Karinie Rostowskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie. Brawo!

3


Jakiż ład i hieratyzm zapewnia ten rygor geometrii. W tym kontekście konik to czysta fantazja.

3a


Na pierwszym miejscu podium dla zwycięzców znalazł się Dawid Jurek, również uczeń tej samej szkoły.

4


Czyżby wrocławskie krasnoludki pochodziły z rodziny gnomów z niemieckiego Strehlen?

4a


Natomiast zaraz za nim uplasowała się na drugiej pozycji Martyna Kuriata, zdobywając laury dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Jej praca ewidentnie wskazuje, że Archanioł Michał to już bez wątpienia jest strzeliński, a trzeba przyznać, że jego obecność dodaje blasku.

5


Pozycję tej placówki wsparła jeszcze laureatka III Nagrody - Maja Jas.

6


Skąd u niej takie znajomości na najwyższym szczeblu?! Inna rzecz, że chyba nie wszystkie te osobistości chętnie powitalibyśmy w Strzelinie.

6a


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019 13:15
Więcej…
 
DZIAŁO SIĘ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 23. Wrzesień 2019 13:36

II Strzeliński Festiwal Literatury już za nami. To piękna inicjatywa strzelińskiego pisarza Tomka Duszyńskiego, którego dzielnie wspomaga cała rodzina, ale i nasza placówka ma tu swój udział. Roztoczyliśmy opiekę nad działaniami na rzecz młodszych odbiorców. Przewidziano dla nich serię spotkań z ich ulubionymi autorami. Do takich na pewno należy Marcin Mortka, który powołał do życia między innymi sympatycznego wikinga Tappiego. To właśnie ten bohater stał się pretekstem wyprawy do skandynawskiej krainy pełnej trolli, elfów i innych tajemniczych stworów. Pan Marcin był zaś brawurowym przewodnikiem...

1


... a jego opowieści, w których humor przeplatał się z mroczną tajemnicą, rozbudzały wyobraźnię nie tylko młodych słuchaczy.

2


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 23. Wrzesień 2019 14:23
Więcej…
 
WEZWANIE DO KREATYWNOŚCI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 17. Wrzesień 2019 14:46

Michal-2019-plakat

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting