Home

Cytaty

Miłość jest cierpieniem. Człowiek musi kochać, ale nie chce tego.
Witamy na stronie głównej portalu
CZAROWNA PRZEWODNICZKA PO ŚWIATACH BLISKICH I DALEKICH Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 15. Październik 2019 14:11

plakat

 
COŚ DLA STARSZYCH, COŚ DLA DZIECI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 14. Październik 2019 12:46

1


A dlaczego by nie zrobić czegoś dla starszych i młodszych razem? Okazało się, że taką propozycją integrującą międzypokoleniowo są gry planszowe. Tak, to prawda! W dobie gier wirtualnych odżywa moda na te rzekomo nienowoczesne, przynależne do dawnej epoki. Fakt, że to już niekoniecznie jest tradycyjny „Chińczyk" czy nawet „Scrabble", na których wychowały się całe pokolenia. Nieoczekiwany powrót „planszówek" – ba! to prawdziwa ekspansja – zaowocował znacznym rozszerzeniem oferty o różne gry o charakterze strategicznym, ekonomicznym, przygodowym czy zręcznościowym. To cieszy! Bowiem, dając okazję do spotkań rodzinnych czy towarzyskich sprzyja odrodzeniu bezpośrednich relacji międzyludzkich.

2


Podjęliśmy społeczną inicjatywą miłośników gier logicznych ze Strzelina, a zorganizowane pierwsze spotkanie było oczywistym dowodem na to, że również u nas dojrzała już potrzeba integrowania się wokół gier planszowych. Na pierwszą tego typu imprezę przybyło wiele osób i to w szerokim przedziale wiekowym. Miło było popatrzeć jak ze sobą współpracują. Oj, z pewnością musi nastąpić ciąg dalszy.
Przykładu harmonijnej współpracy dostarczyło nam jeszcze inne wydarzenie, które miało miejsce w ostatnim tygodniu. W ramach cyklu zawodoznawczego dzieciaki miały szansę spotkać się z policjantem – sierżantem sztabowym Mateuszem Jankowskim. Służby mundurowe zawsze budzą duże zainteresowanie, ale tym razem poziom ekscytacji jeszcze wzrósł, bo gość pojawił się w towarzystwie swojego czworonożnego współpracownika – owczarka Rambo.

3


Więcej…
 
GOŚCILIŚMY NOBLISTKĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 11. Październik 2019 12:44

o-tokarczuk

 
SENIOROM – COŚ DLA DUCHA, COŚ DLA CIAŁA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 11. Październik 2019 12:36

Nasza oferta dla Seniorów zamknęła się w czterodniowej sekwencji wydarzeń. Zaspokoiliśmy Ich ciekawość poznawczą oraz wzbogacili o wrażenia i refleksje, organizując wystąpienie podróżnika – Bolesława Grabowskiego. Cóż bowiem mogło bardziej nasycić ducha, niż wyprawa do Ziemi Świętej?

1


Nasz przewodnik w tej wirtualnej podróży opowiadał o bliskich sercu, a zarazem egzotycznych stronach i robił to tak sugestywnie, że u niektórych nastąpiła daleko idącą identyfikacja kulturowa.

2


Dla wzmożenia poczucia realizmu podawał nawet macę czy inne, bardziej zaskakujące produkty konsumpcyjne.

3


Były więc wartości poznawcze – jak to w bibliotece! Ale, co już dla takiej placówki typowe nie jest, była też dbałość o tę stronę cielesną. Najpierw Marta Kiszka z dużym znawstwem tematu uświadomiła nam dobroczynne właściwości aloesu.

4


Więcej…
 
WRACAMY DO GRY ... PLANSZOWEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Październik 2019 08:48

plakat

 
PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 03. Październik 2019 12:53

plakat

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting