Home

Cytaty

Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.
Witamy na stronie głównej portalu
KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 06. Wrzesień 2017 14:28

plakat

 
JAK WESELE TO WESELE! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 04. Wrzesień 2017 13:50

DSCN0698

W tym roku, jak przystało na dramat, nasza strzelińska odsłona Narodowego Czytania realizowana była w warunkach scenicznych i miała udramatyzowany, parateatralny charakter. Było to nie lada wyzwanie dla czytających VIP-ów, ale – nieoczekiwanie – ten dramat demaskujący charakter narodowy, przy okazji zdemaskował aktorskie talenty drzemiące pod często urzędniczą funkcją osobistości lokalnego życia publicznego. Pani Burmistrz doskonale odnalazła się w roli elegancko kokieteryjnej Maryny z inteligencji krakowskiej, jak i w roli hożej chłopki – Panny Młodej. W końcu jest włodarzem miasta i gminy, a zatem choćby z racji sprawowanego urzędu reprezentuje żywioł miejski i wiejski. W obu rolach godnie partnerowali Starostowie Powiatu – Panowie Marek Warcholiński i Aleksander Ziółkowski. Miło było posłuchać jak harmonijnie przebiega relacja między strzelińskimi organami władzy.

DSCN0564


Oczywiście, wszystko zaczęło się od sławetnej kwestii „Cóż tam Panie w polityce?" wypowiedzianej przez gospodarza miejsca – Darka Stępnia, który pozwolił nam ze sceny Strzelińskiego Ośrodka Kultury zrobić „naszą chatę rozśpiewaną". Wcielając się w rolę Czepca, pytanie skierował (jak najbardziej zasadnie) do Przewodniczącego Rady – Ireneusza Szałajko (tu w roli Dziennikarza).

DSCN0546


Politykowania przy weselnym stole uniknąć się nie dało (zwłaszcza, że wśród biesiadników tylu przedstawicieli miejscowych władz).

DSCN0472


Wszakże, były też poruszane tematy frywolne i romansowe (Oh! Jakże smakowicie rubaszną jurność wiejskich dziewek i chłopaków oddali: Panie - Mgada Siedlarz i Ewa Wyka oraz Michał Ostrowski). Natomiast obecność świetnego Zespołu Górali Czadeckich „Pojana" (który grał, śpiewał i tańczył z przytupem) sprawiła, że atmosfera radosnej zabawy wypełniła nie tylko scenę ale i serca wszystkich uczestników wydarzenia.

DSCN0496


DSCN0702

Żywiołowy temperament wykonawców i dynamika układów choreograficznych porwały do tańca także biesiadujących przy stole zacnych weselników.

DSCN0701


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 04. Wrzesień 2017 14:42
Więcej…
 
NA KONIEC WAKACJI W PLENER! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 02. Wrzesień 2017 18:06

IMG 0963


Aby dobrze zapamiętać kończący się czas wakacyjnej beztroski, to koniecznie trzeba zanurzyć się w – nazwijmy to poetycko - ocean zieloności. Dlatego, korzystając z dobrodziejstwa przyrody w okolicach naszego miasta, wybraliśmy się na zalesione wzgórza, a potem jeszcze wyżej – pod strzechę drewnianej wiaty postawionej na wzgórzu z 3 dębami.

IMG 0953


To znakomite miejsce, aby rozpalić ognisko i podreperować nadwątlone wspinaczką siły, przypieczoną na ogniu kiełbaską.

IMG 0958


Był też czas na różne gry i zabawy plenerowe.

IMG 0967


Wakacje finalizujemy solidną dawką świeżego powietrza i radosnej rekreacji. No cóż, czas do szkoły!

 
WESELE W STRZELINIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 25. Sierpień 2017 06:47

nc

Posiadamy okolicznościowy stempel przysłany nam z Kancelarii Prezydenta RP, który może być gratką dla kolekcjonerów. Dlatego wybierającym się na strzelińską odsłonę Narodowego Czytania sugerujemy zabranie własnego egzemplarza dramatu Wyspiańskiego.

Ostatnia zmiana Piątek, 25. Sierpień 2017 06:52
 
ZAPRASZAMY NA WESELE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 18. Sierpień 2017 11:30

plakat NC

Ostatnia zmiana Piątek, 18. Sierpień 2017 11:32
 
WAKACYJNE WYDANIE BIBLIOTEKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 18. Sierpień 2017 11:17

IMG 0665


W Nowolesiu czytelnicy wyszli w plener i tylko pozostaje mieć nadzieję, że w tych workach poszukują książek.

IMG 0673


Chyba jednak niekoniecznie znaleźli tam lekturę, ale za to zabawa była wyśmienita. W końcu są wakacje i warto je wykorzystać na relaksujące zajęcia na świeżym powietrzu.

IMG 0619


Nawet powrót do biblioteki wciąż może oznaczać dobrą zabawę. Może już nie tak dynamiczną ale za to rozwijającą kreatywność. Przydadzą się przy tym zarówno materiały plastyczne, jak i zawsze inspirująca książka.

IMG 0703

Ostatnia zmiana Piątek, 18. Sierpień 2017 11:24
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting