Home

Cytaty

Zycie jest jak ogród, co w nim zasiejesz, to będziesz zbierał.
Witamy na stronie głównej portalu
WYSTRZAŁOWA NOC BIBLIOTEK Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 04. Czerwiec 2018 13:13

IMG 2391

Jest Dzień Dziecka, a więc ... dzieciaki nie układają się do snu o zwyczajowej porze, ale „zarywają" noc. Tym bardziej, że jest to Noc Bibliotek! Ponieważ nazwa Strzelin zobowiązuje, to nocna zabawa była, jak strzał w 10! Dosłownie. Skorzystaliśmy z gościnności Sekcji Łuczniczej „Granit", a zatem nasze dzieciaki mogły pod okiem trenerów sprawdzić się w konkurencjach strzelniczych.

IMG 2388


Jest nieźle, udało się trafić w tarczę!

IMG 2387


Najbardziej celni łucznicy stanęli na podium. Oczywiście na tym najwyższym stopniu nie mogło zabraknąć samego trenera Łukasza Ciska. Nawet jeśli nie wszyscy nasi zawodnicy znaleźli się na pozycjach medalowych, to dyplom należał się każdemu!

IMG 2408


Po takim sportowym wysiłku wszyscy zasłużyli na posiłek regeneracyjny. Pizza okazała się strzałem w dziesiątkę.

IMG 2412


To dopiero początek, bo następnym miejscem nocnej wizyty była biblioteka. Zazwyczaj spokojna o tej porze, ale w ten jeden dzień w roku wypełniona gwarem nocnych czytelników, którzy niepokoili zaspane książki, oddając się wesołym zabawom. Zabawom literackim, a jakże! Tym razem, w poszukiwaniu wyrazów do hasła mogli opanować całą bibliotekę, gdyż złośliwość organizatorów kazała ukryć je w najbardziej niespodziewanych zakamarkach, tajnych magazynów piwnicznych nie wyłączając.

IMG 2423


Wreszcie wyrazy scalone w hasło (musiało to mieć związek z setną rocznicą niepodległości), a z dzielnymi uczestnikami nocnej zmiany w bibliotece żegnamy się tabliczką czekolady Wedla, która to firma dosładza Polaków już ponad 100 lat.

IMG 2434


 
WYPRAWA Z PUNKTU A DO PUNKTU G Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 24. Maj 2018 13:32

DSCN1660


Nie po raz pierwszy naszym przewodnikiem był Bolesław Grabowski. Tym razem dzielił się z nami swoimi wrażeniami z podróży do Armenii i Gruzji, zaś zmysłowym potwierdzeniem jego opisów były slajdy, na których utrwalił piękno kaukaskiego krajobrazu, ale też niezaprzeczalna urodę Ormianek. Choć fotografujący mężczyzna musiał ten ostatni motyw wyeksponować, to nie zabrakło też ujęć pokazujących zarówno zabytki, jak i rodzajowe scenki z życia mieszkańców. Aby sugestywniej przekazać koloryt odwiedzanych krain nasz gość, zaopatrzony w stosowne rekwizyty, dokonał charakteryzacji wybranych (ochotniczo, rzecz jasna!) uczestników spotkania.

DSCN1629


Po tym pokazie niektóre z pań żywo zainteresowanych nieco egzotyczną garderobą dokonały fachowego przeglądu zawartości, jaka wyszła z plecaka podróżnika.

DSCN1661


A może by tak futrzaną czapeczkę (w sam raz na lato)? - zaproponował pan przewodnik.

DSCN1626


 
DROGI I BEZDROŻA KAUKAZU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 16. Maj 2018 14:03

kaukaz

 
DOBRA WIADOMOŚĆ DLA NASZYCH DŁUŻNIKÓW Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 15. Maj 2018 13:29

maj lagodnosci 2018

 
JAPONIA WIDZIANA Z GÓRY I Z DOŁU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 13. Maj 2018 09:21

Czytelnik może odbyć podróż do „kraju kwitnącej wiśni", wypożyczając z biblioteki np. książkę Joanny Bator, ale może też przyjść tu na spotkanie, by wysłuchać relacji z wyprawy do Japonii, bogato ilustrowanej zdjęciami.

0


Trudno zaprzeczyć, że osławiona sakura wypada szczególnie fotogenicznie.

1


A już w kontekście słynnej góry Fudżi prezentuje kwintesencję piękna japońskiej przyrody.

2


Wszakże Japonia, która należy do czołówki krajów wysoko rozwiniętych, większości kojarzy się z nowoczesną, zurbanizowana przestrzenią, którą gęsto wypełniają niebosiężne budowle. To, oczywiście, prawda!

3


Powszechny podziw wzbudza też perfekcyjny system komunikacyjny. Wytyczone na kilku poziomach drogi czasem potrafią zadziwić jeszcze i tym, że ... wieżowiec przecinają na wylot!

4


Natomiast legendarne już „shinkanseny", doświadczane na żywo, potwierdzają entuzjastyczne opinie o zawrotnej prędkości i absolutnej punktualności. No i jak wyglądają! Rekin przy nich to pestka!

5


Więcej…
 
JAPONIA CZYLI PRZYSZŁOŚĆ JEST JUŻ TERAZ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 30. Kwiecień 2018 12:13

Japonia plakat

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting