Home

Cytaty

Aniołem człowieka jest czas.
Witamy na stronie głównej portalu
BABCIE W AKCJI ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Sierpień 2011 20:47
IMG_0039
IMG_0035_2


Choć to czas letniej beztroski, to w naszej bibliotece rojno i gwarno. Odwiedzają nas tabuny dzieciaków, których niespożytą energię potrafią zagospodarować nasze wakacyjne „babcie”.  Tutaj nikt się nie nudzi.
Sprytne i pomysłowe „babcie”  potrafią z każdego wydobyć twórczą ekspresję, a przy okazji pokazać nowe zastosowanie kasz i ryżu.


Puste słoiki i butelki także można twórczo wykorzystać.


Indywidualiści pracują osobno.


Efekty tych plastycznych warsztatów zaprezentowano na wystawie. Co tu kryć – nie każdy ma zadatki na Picassa, ale wszystkie prace emanują taką świeżością i spontanicznością, a przy tym urzekają radosną feerią barw, że razem tworzą niszę pozytywnej energii, której nie sposób się oprzeć.


Ostatnia zmiana Wtorek, 23. Sierpień 2011 15:52
Więcej…
 
SZARE NA ZŁOTE, CZYLI NASZA PRZEPROWADZKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 31. Lipiec 2011 12:57
DSC_1241
DSCN1017


Prawie od dwóch miesięcy nasza biblioteka cieszy się nową siedzibą, a użytkownicy doświadczają komfortu korzystania z jej usług. Z satysfakcją obserwujemy, że zapisują się nowi czytelnicy, a pozostali odwiedzają nas częściej i dłużej przebywają na terenie biblioteki. Wygodne i estetyczne pomieszczenia wpływają na zachowania czytelnicze nie mniej, niż jakość zbiorów i oferty kulturalnej. Dużą radość sprawia nam fakt, że naszych gości możemy podejmować  w tak zadowalających warunkach. A jeszcze tak niedawno … W prezentowanym tu fotostory chcemy wrócić do momentu przełomowego i przywołać ten ogrom emocji (trzeba przyznać … ambiwalentnych), jaki towarzyszył naszej przeprowadzce, w wyniku której szarość tamtej zgrzebnej materii zamieniliśmy na złoto obecnego standardu.

Ostatnia zmiana Piątek, 05. Sierpień 2011 11:14
Więcej…
 
NA WAKACJE … NOWOLESIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 31. Lipiec 2011 12:42
Dzieciaki z Nowolesia nie muszą opuszczać swojej wioski w poszukiwaniu typowych wakacyjnych atrybutów. Wokół, jak okiem sięgnąć, sielski krajobraz – kojące piękno i spokój natury sprzyjają wypoczynkowi. A komu kontemplacja przyrody nie wystarcza, to dobrym jej dopełnieniem jest lektura. Warto po nią zajrzeć do miejscowej filii bibliotecznej, która ostatnio poprawiła swój wizerunek. Jak zawsze można tam jednak zastać niestrudzoną i przyjazną Panią Krysię, która w czasie kanikuły zadbała również o dodatkowe atrakcje.

A to zorganizuje turniej szachowy, który pozwala i pogłówkować, i zrelaksować się w miłym towarzystwie, a i nagrodę dostać ...


… a to zaprosi malarza – Bogusława Szychowiaka, który poprowadzi zajęcia na naprawdę profesjonalnym poziomie. Jak sama twierdzi „zainteresowanie dzieci i młodzieży było tak duże, że słuchając Pana Plastyka można było też usłyszeć brzęczącą muchę”. 

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 01. Sierpień 2011 09:19
 
WAKACYJNA MOBILIZACJA BABĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 28. Czerwiec 2011 21:03
WAKACYJNA  WYPOŻYCZALNIA  BABĆ

Rodzicu,
Masz do załatwienia ważną sprawę?
Możesz zostawić swoją pociechę pod opieką bibliotecznej “babci” !
W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek
- zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 -


dzieciom, które ukończyły co najmniej 3 lata
zapewniamy miłą zabawę i literacką edukację.

Nasz nowy adres: ul. Grahama Bella 3a, kontakt telefoniczny:713920281
Zapraszamy

 
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 26. Czerwiec 2011 13:29
DSCN0910


Wysoki poziom prac, którymi konkurowali uczestnicy konkursu „Komputer zamiast pędzla i rylca” sprawił jurorom dużą przyjemność, ale nie ułatwił wydania werdyktu.
Wszyscy zaprezentowali znaczną sprawność warsztatową i zróżnicowane metody wykorzystania nowych mediów do artystycznej kreacji. Każdy z nich ujawnił też własną stylistykę i indywidualne fascynacje tematyczne. Mają swoje światy, które modeluje ich jednostkowa wyobraźnia, wrażliwość estetyczna, preferencja w zakresie środków wyrazu, zarysowana już osobowość twórcza. Ich wypowiedzi są nie tylko przejawem autoekspresji młodych, zdolnych „wrażliwców”, ale często formułują przekaz myślowy, interpretują rzeczywistość czy generują wizję.

Zdaniem komisji oceniającej prace na szczególne honory zasłużyli:

I Miejsce -  WIKTORIA KOWALEWSKA (uczennica Gimnazjum nr 1 w Strzelinie),
która urzeka świeżością ujęcia i naturalną zręcznością ręki, która jak nikt
potrafi połączyć temperament tradycyjnego rysownika z nowoczesną
technologią w służbie kreacji artystycznej.


II Miejsce – MARYSIA TYCZYŃSKA, której uduchowiona wrażliwość szuka
spełnienia w sugestywnym i nośnym zapisie fotograficznym, a jego
wartość znaczeniową i ekspresyjną podnosi obróbką cyfrową zdjęć.


III Miejsce – JAKUB PARKA (uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie),
którego wyczucie stylu i kultura plastyczna oraz inteligencja i dowcip
pozwalają mu sugerować ciekawe narracje, konstruować metafory
i materializować oniryczne wizje.


Laureatom wręczono nagrody rzeczowe.


Publiczność wernisażowa i to szerokie gremium zwiedzających wystawę ma prawo do zdania odrębnego i zapewne każdy z nich wybiera swoich faworytów.  Nagroda nagrodą, ale – jak powszechnie wiadomo - uznanie publiczności … rzecz bezcenna!
Zasłużyli na nie wszyscy młodzi graficy, którzy dali dobre świadectwo swojego twórczego potencjału takimi pracami, jak te kilka wybranych, które prezentujemy poniżej.
Zapraszamy do Biblioteki na wystawę (do końca lipca 2011 r.)

Należy podkreślić, że konkurs był zwieńczeniem projektu szkoleniowo-wystawienniczego „Komputer zamiast pędzla i rylca”, zrealizowanego ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Gorąco dziękujemy!

Ostatnia zmiana Wtorek, 28. Czerwiec 2011 20:56
Więcej…
 
ICH PIERWSZY WERNISAŻ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 22. Czerwiec 2011 21:55
DSCN0993


Wszyscy są młodzi, wrażliwi i zdolni. Biegle posługują się komputerem i nowymi technologiami (jak to młodzi!), ale oni (a to potrafią już nie wszyscy młodzi) wykorzystują komputer jako narzędzie artystycznej kreacji.  To w ich zmyślnych rękach oraz dzięki ich wyobraźni, wyczuciu stylu i dobrego smaku, komputerowa myszka zdolna jest do generowania ekspresyjnych i pięknych obrazów. Udowodnili to na wystawie swoich grafik cyfrowych, którą uroczyście otwarto 21 czerwca 2011 roku. Jednocześnie wybrzmiał ostatni mocny akord kilkumiesięcznej realizacji projektu „Komputer zamiast pędzla i rylca” sfinansowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Kontemplowano wystawione grafiki i … komplementowano ich autorów.


Goście wernisażu chętnie gromadzili się przy stole z wydawnictwami, by choć cząstkę wrażeń zabrać do domu w postaci pocztówkowej reprodukcji niektórych z eksponowanych prac.


Po wyjściu gości wystawa pokazała się w pełnej odsłonie.


 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting