Home

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
Witamy na stronie głównej portalu
NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIECI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 26. Styczeń 2011 21:15
Jeżeli nasze przedszkolaki same jeszcze tej prawdy nie odkryły, to uświadomił im to kolejny zaproszony zawodowiec  - jubiler. Pan Andrzej Komorowski ciekawie opowiadał o swoim rzemiośle i o tym wszystkim, co kobiety (także te małe) lubią najbardziej. Podobno!


Te korony z pewnością nie są ze złota, ale ile dodają majestatu! Niektórzy noszą je z uśmiechem, inni z zatroskaniem na twarzy – w końcu władza zobowiązuje.


Więcej…
 
POETKA JEST WŚRÓD NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 20. Styczeń 2011 19:51
DSCN0671


Spotkanie z Mirką Szychowiak było jak spotkanie przyjaciół, którzy się znają i akceptują, a do tego wspólnie odczuwają głód poezji. Dlatego to spotkanie było pełne wierszy i pełne dobrych emocji.
W miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach,  nasza poetka chętnie odpowiadała na pytania zgromadzonych gości.  Zaspakajała ciekawość nawet tych bardzo dociekliwych, którzy chcieli wiedzieć, czy łatwo być poetką i matką poetki jednocześnie, a do tego żoną artysty. Rozmowy były inspirowane autorskimi deklamacjami wierszy. Ta  poetka okazała się znakomitą recytatorką, a więc słuchanie wierszy w jej wykonaniu podniosło ekspresję i sugestywność tekstów.

Ostatnia zmiana Czwartek, 20. Styczeń 2011 19:57
Więcej…
 
CUDZE CHWALICIE … Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 11. Styczeń 2011 11:18
Pora zweryfikować to przysłowie, a zatem zapraszamy na spotkanie autorskie z miejscową poetką – Mirosławą Szychowiak.    

mirka_szychowiak


Nasza Mirka - nieksiężycowa Poetka z Księżyc.
W swojej poezji wyrazista i zmysłowa, dosadna i wrażliwa na potoczność, dynamiczna i otwarta na dialog z odbiorcą, czasem prowokująca … ale też kapryśna - miesza liryzm z egzaltacją, intymność z ironią i uniwersalizmem.
(Może jednak księżycowa poetka z Księżyc?)

ZAPRASZAMY DO CZYTELNI DLA DOROSŁYCH W ŚRODĘ –
19.01.`11, godz. 16.00.
 
DOSŁADZANIE CZYTELNIKÓW Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 16. Grudzień 2010 21:41
Konkurs  rozstrzygnięty – Czytelnicy Roku wybrani! Radość nagradzania została utrwalona na niemal rodzinnym zdjęciu najaktywniejszych czytelników
z bibliotekarzami.


Laureaci, jak co roku zostali obdarowani koszami pełnymi smakołyków, aby zapamiętali słodycz czytania. Wiemy, że dla naszych rekordzistów, którzy w ciągu roku potrafią przeczytać nawet do 300 książek, czytanie jest ogromną wartością –  pożytkiem, radością, pieprzem i solą w życiu. Chcemy ich za to rozpieszczać, bo to dla tego coraz bardziej ekskluzywnego grona osób czytających biblioteki istnieją w pierwszej kolejności.  Cieszymy się, że nasza oferta zaspakaja ich rozbudzone potrzeby
lekturowe.

Wśród dorosłych czytelników w tym roku zwyciężyła Pani Renata Fidzińska, która wypożyczyła 142 książki.


A to zwycięskie dzieciaki w czułych objęciach Pani Lidki: uczennica Maja Machnicka
(307 książek) i malutka Ania Marzec, która ma aż 4 i pół roku i te 301 książeczek osobiście przejrzała, a i przeczytała... przy użyciu rodziców (no tak, czytelnictwo trzeba krzewić już od pieluch!).


Zadbaliśmy też o najlepszych czytelników Filii w Nowolesiu, którym prezenty wręczyła ich bibliotekarka - Pani Krysia. Odbierają je z nieskrywanym zadowoleniem – Pan Edmund Kwaśny (198 książek) i Ania Sygut (206 książek).


Więcej…
 
SZKLARZ W SZKLANĄ POGODĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 09. Grudzień 2010 21:12
Za oknem deszcz ze śniegiem, a we wnętrzu dzieciaki skupione wokół Pana  Krzysztofa Papierzańskiego. Zapoznają się z zawodem szklarza, dzięki któremu taka pogoda nam nie straszna –  oglądana przez izolującą szybę ujawnia wyłącznie zalety białej zimy. Efekty estetyczne zostają wzmocnione, gdy patrzy się przez witraż.


Krótki kurs dla tych, co sami chcieliby wykonać obrazek w technice witrażu.


Niektórym ta układanka z barwnych szkiełek wyszła całkiem efektownie, ale jak teraz ten pawi ogon zespolić?


Znacznie łatwiej wykonać witraż z papieru, przynajmniej dzieciakom, bo już Panu Krzyśkowi – jak sam przyznał – to niekoniecznie.

 
ZACZNIJ OD MISIA, CZYLI BIBLIOTECZNA INICJACJA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 07. Grudzień 2010 19:47
IMG_0035


Przyzwyczajanie  do czytelnictwa warto zacząć jak najwcześniej. Dlatego zapraszamy do nas już dzieci trzyletnie. Takie maluchy trudno znęcić samą obfitością nawet najbardziej kolorowych książeczek.  Wykorzystaliśmy więc Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia i to ten bohater dziecięcych lat pomógł nam w oswajaniu malców z przestrzenią biblioteczną.
Opuszczając bibliotekę, nasi mali goście obiecali, że jeszcze tu wrócą … i o to chodzi!

 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting