Home

Cytaty

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.
Witamy na stronie głównej portalu
JESZCZE W KINACH, A JUŻ W BIBLIOTECE! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 07. Lipiec 2009 18:18

Te filmy z powodzeniem goszczą na ekranach kin, a już można wypożyczyć je u nas i obejrzeć w gronie rodzinnym. Nawet oglądany w przysłowiowych kapciach, wszystkich wzruszy głośny melodramat o - trawestując Masłowską - miłości polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną (wszak akcja dzieje się w Legnicy, ale nie do końca polskiej). Nawet oglądany w zaciszu domowym może przestraszyć sierociniec w optyce wizjonera, który jeszcze niedawno przerażał nas Labiryntem Fauna. Grozą wieje też z odsłoniętych kulis neapolitańskiej mafii w błyskawicznie sfilmowanej książce, której sława oparta jest na dowodzie, że pisanie może być śmiertelne (na autora wydano wyrok, zaś reżyser sprytnie się zaasekurował, zapraszając na plan autentycznych mafioso). Niezbyt wesołe refleksje wzbudzi też film o drodze do szczęścia amerykańskiej middle class z pozornie idyllicznych lat 50. Z dręczącymi wątpliwościami w drażliwej kwestii pedofilii wśród księży pozostawią nas genialni odtwórcy głównych ról – Meryl Streep i Philip Hoffman. I choć to wakacje, to tak naprawdę wesołą zabawę zapewni dopiero Mamma mia!, również z Meryl Streep, ale w zasadniczo odmiennym wydaniu. Kolejne potwierdzenie ogromnego talentu aktorki. Te filmy trzeba zobaczyć!

 
Wakacyjna wypożyczalnia babć Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 12:40

ww_babc

Od 2 lipca `09 uruchamiamy projekt opiekuńczo-edukacyjny na wakacje.

Rodzicu,

Masz do załatwienia ważną sprawę?

Możesz zostawić swoją pociechę pod opieką bibliotecznej “babci”!

W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek

- zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 -

dzieciom, które ukończyły co najmniej 3 lata

zapewniamy miłą zabawę i literacką edukację.


Kontakt telefoniczny: 071 3920281 (P. Widelska, P. Czarnecka-Kolwitz)

Zapraszamy.

Proszę spojrzeć jakie harce i swawole wymyślają nasze kreatywne i wesołe babcie wakacyjne.

1

Ostatnia zmiana Wtorek, 04. Sierpień 2009 09:17
Więcej…
 
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:03
DSCF3461

Oto przestrzeń sprzyjająca skupieniu ludzi pióra. W takich to inspirujących warunkach spotyka się u nas grupa tych, co to rzeźbią w słowie. Pomaga im w tym Dariusz Pawlicki. Czwartkowe spotkania na strychu zaczynają się zawsze o godz. 16. Uczestnicy przynoszą własne teksty, które potem stają się przedmiotem fachowej analizy i konsultacji. Bywa, że otrzymują do odrobienia zadanie domowe, ale nikt nie narzeka (choć właśnie zaczęły się wakacje), bo czego się nie robi dla przyszłej sławy literackiej, a w każdym razie dla własnego rozwoju i spełnienia. Warto!

Więcej…
 
CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:06

Dla młodszych czytelników, a właściwe to czytelniczek (wszak obrządek ma zdecydowanie dziewczyński charakter) zorganizowano tradycyjne wianki. Najpierw trzeba było je upleść, na chwilę nacieszyć się ich urodą, a po nałożeniu na skroń ... nacieszyć się urodą własną, by w rytualnym finale – spławić je na wodę. Mimo kaprysów pogody, które kazały zaasekurować się wariantem zastępczym (miska z wodą), w końcu udało się opuścić zapalone wianki na lokalną rzeczkę, zwaną Oławką. Tradycji stało się zadość!

1

Więcej…
 
Spotkanie klubowiczów DKK dnia 8 czerwca 2009 r. Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:10
dyskusyjny_klub_ksiazki

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 8 czerwca o godz. 16.00, do Czytelni dla Dorosłych. Wymienimy poglądy i wrażenia na temat literackiego debiutu tegorocznej laureatki Paszportu “Polityki”. Sylwia Chutnik anonsuje się jako Radykalna Gospodyni Domowa – to brzmi przekornie, ergo - dość prowokująco. Będzie o czym dyskutować!

Zapraszamy nie tylko ... gospodynie domowe i nie tylko te radykalne.

sylwia_chutnik
 
ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU “WIERSZ NA 102!” Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:26
10 czerwca w Czytelni dla Dorosłych aż zaroiło się od poetyckich dusz. Przybyli autorzy konkursowych wierszy (podekscytowani i natchnieni nadzieją), a także kibicująca im publiczność (wrażliwa na słowo, oczywiście). Stawili się też jurorzy, aby w bezpośrednim kontakcie wziąć odpowiedzialność za wydany werdykt. To właśnie oni - po długim i skupionym ważeniu w umyśle i sercu - wyłonili zwycięzcę.  Została nim Marta Podpłomyk, której wiersz był prosty i dobry jak chleb. Ten chleb został wyceniony zgodnie z regulaminem konkursu na ... 102 złote. Gotówka została wręczona w  warunkach pełnej jawności. W otwartym głosowaniu wybrała też swojego laureata zgromadzona publiczność, która doceniła głębię i urodę wiersza Łukasza Krzysztofczyka. Potem, kiedy napięcie konkursowych zmagań opadło, jeszcze długo dzielono się poezją i refleksją (jak to wśród subtelnych miłośników wierszy bywa), nie zapominając przy tym o zmysłowych walorach kawy i słodkości.  Nie ma to jak znależć się w dobrym towarzystwie!

Prezentujemy wiersze laureatów trzeciej edycji konkursu, której przyświecało hasło “Olśnienie”.  Było ono tak pojemne, że temat  interpretowano rozmaicie – czasem  było to oczarowanie zmysłów, a czasem poznawcza iluminacja, ot, takie duże i małe, prywatne epifanie.
Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:38
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 101 102 103 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting