Home

Cytaty

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.
Witamy na stronie głównej portalu
POMAGA NAM SAM BILL GATES ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 06. Lipiec 2010 19:28
nowolesie_PRB


Nasza placówka zakwalifikowała się do pierwszej edycji PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. To dzięki temu Programowi mogliśmy wreszcie wprowadzić w XXI wiek także naszą wiejską Filię. Otrzymany w darze nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt (komputer, urządzenie wielofunkcyjne i aparaty fotograficzne) docenili mieszkańcy Nowolesia. Dali temu spektakularny wyraz – najpierw z ciekawością i uznaniem „zwiedzali” nowe nabytki, ale zaraz potem zaczęły się ustawiać kolejki chętnych do skorzystania z tych cudów techniki. Każdy chciał się znaleźć w cyberprzestrzeni, poznać oszałamiające możliwości internetu jako źródła informacji i wiedzy wszelakiej, swobodnie poserfować lub załatwić swoje praktyczne sprawy. W ramach PRB pracownicy Biblioteki mają też zapewniony pakiet szkoleń informatycznych i dotyczących zarządzania. No tak, chcą nam zmodernizować nie tylko materię, ale i ducha! Cóż, trzeba nadążać za współczesnym tempem cywilizacji. Przed bibliotekarstwem stoi ambitne wyzwanie - należy się zmieniać w rytm nowoczesności, ale i … pozostać sobą. Nowoczesna książnica? (celowo używam tego nieco archaicznego miana, jako symbolu trwania i tradycji). To się musi udać!

Młodzi czytelnicy z Nowolesia już nie wyobrażają sobie biblioteki bez komputera. Dla nich to oczywiste, że nawet biblioteka nie samą książką żyje! Garną się zatem  do elektroniki  i - po dawnemu – do swojej Pani Krysi od książek.


To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Koszty dostępu do internetu  - zarówno czytelników, jak i pracowników  Biblioteki Centralnej oraz Filii  - nie obciążą budżetu placówki. Bowiem nasza Biblioteka bierze udział w programie

AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK

Więcej…
 
WAKACYJNA WYPOŻYCZALNIA BABĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 28. Czerwiec 2010 12:44
Rodzicu,
Masz do załatwienia ważną sprawę?
Możesz zostawić swoją pociechę pod opieką bibliotecznej “babci” !

W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek
zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 -


dzieciom, które ukończyły co najmniej 3 lata
zapewniamy miłą zabawę i literacką edukację.
Nasze „Babcie” są … młode, sympatyczne i tryskają pomysłami.
W ubiegłym roku w rolę babć wcieliły się takie oto wolontariuszki.

babcie00055

 
DKK CZYTA I DYSKUTUJE (JAK TO DKK) Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 28. Czerwiec 2010 12:48
nocolas_sparks_szczesciarz

Wakacyjna beztroska zobowiązuje, a zatem – czytamy coś lekkiego, przyjemnego i gorącego (chodzi o gorączkę uczuć, oczywiście). O wabieniu czytelnika przez luminarzy literatury popularnej porozmawiamy na spotkaniu w dniu 7 lipca  (start – godzina 16.00).
 
WYPRAWA PO NATURĘ I KULTURĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010 21:47
Jak co roku najbardziej aktywni młodzi czytelnicy wyjechali do Wrocławia, aby podejrzeć życie codzienne  mieszkańców ogrodu zoologicznego. Pogoda im sprzyjała, a więc i zwierzątka ochoczo prezentowały się na wybiegu...zresztą, nie tylko one.Po tej dawce świata przyrodniczego świetnym dopełnieniem była wizyta w Galerii WRO na interaktywnym placu zabaw. Urządzili go artyści, którzy naprawdę rozumieją na czym polega atrakcyjne i skuteczne wychowanie estetyczne. Szereg instalacji, z surowo przestrzeganym nakazem dotykania eksponatów, wesoło i przyjaźnie uwrażliwiało dzieci na formę plastyczną. Niemal dotykowo można było poznać wartość barwy, faktury, rytmu czy  kompozycji. Wszyscy dali się bez oporu wciągnąć do tej pouczającej zabawy. Szczególnie dużo frajdy sprawiło kolektywne kreowanie abstrakcyjnych obrazów, czyli bazgranie po ścianie… laserem.Więcej…
 
POMNIKI NA CHWAŁĘ I DLA UCIECHY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010 21:43
1
2


Właśnie takie i owakie będziemy oglądać oraz omawiać na najbliższym spotkaniu Saloniku Artystycznego w dniu 30 czerwca 2010 r. od godziny 16.00. Zapraszamy nie tylko salonowców.
 
Spotkanie DKK Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Czerwiec 2010 19:53
alice_sebold_coreczka

Za sprawą tej książki, najbliższe spotkanie Klubu  w dniu 9. czerwca `10 o godzinie 16.00, może mieć burzliwy przebieg. Autorka narusza tabu matki. Tylko dla tych, co nie unikają kontrowersji i nie boją się tzw. trudnych tematów.
 
<< Początek < Poprzedni 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting