Home

Cytaty

Osła i batem do galopu nie zmusisz.
Witamy na stronie głównej portalu
DKK CZYTA I DYSKUTUJE (JAK TO DKK) Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 28. Czerwiec 2010 12:48
nocolas_sparks_szczesciarz

Wakacyjna beztroska zobowiązuje, a zatem – czytamy coś lekkiego, przyjemnego i gorącego (chodzi o gorączkę uczuć, oczywiście). O wabieniu czytelnika przez luminarzy literatury popularnej porozmawiamy na spotkaniu w dniu 7 lipca  (start – godzina 16.00).
 
WYPRAWA PO NATURĘ I KULTURĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010 21:47
Jak co roku najbardziej aktywni młodzi czytelnicy wyjechali do Wrocławia, aby podejrzeć życie codzienne  mieszkańców ogrodu zoologicznego. Pogoda im sprzyjała, a więc i zwierzątka ochoczo prezentowały się na wybiegu...zresztą, nie tylko one.Po tej dawce świata przyrodniczego świetnym dopełnieniem była wizyta w Galerii WRO na interaktywnym placu zabaw. Urządzili go artyści, którzy naprawdę rozumieją na czym polega atrakcyjne i skuteczne wychowanie estetyczne. Szereg instalacji, z surowo przestrzeganym nakazem dotykania eksponatów, wesoło i przyjaźnie uwrażliwiało dzieci na formę plastyczną. Niemal dotykowo można było poznać wartość barwy, faktury, rytmu czy  kompozycji. Wszyscy dali się bez oporu wciągnąć do tej pouczającej zabawy. Szczególnie dużo frajdy sprawiło kolektywne kreowanie abstrakcyjnych obrazów, czyli bazgranie po ścianie… laserem.Więcej…
 
POMNIKI NA CHWAŁĘ I DLA UCIECHY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010 21:43
1
2


Właśnie takie i owakie będziemy oglądać oraz omawiać na najbliższym spotkaniu Saloniku Artystycznego w dniu 30 czerwca 2010 r. od godziny 16.00. Zapraszamy nie tylko salonowców.
 
Spotkanie DKK Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Czerwiec 2010 19:53
alice_sebold_coreczka

Za sprawą tej książki, najbliższe spotkanie Klubu  w dniu 9. czerwca `10 o godzinie 16.00, może mieć burzliwy przebieg. Autorka narusza tabu matki. Tylko dla tych, co nie unikają kontrowersji i nie boją się tzw. trudnych tematów.
 
PANI ANETA OD MIODU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Czerwiec 2010 19:46
Pierwszego czerwca, w swoje święto dzieci przekonały się, że zawodem może być hodowanie pszczół. Mało tego, takim hodowcą może być pszczelarka.  Bowiem o  tym zawodzie opowiedziała  im Pani Aneta Marzec, a zrobiła to z pasją i z … użyciem rekwizytów. Nie ma co, słodka dziewczyna! Dzieci były zachwycone, a i miodnej słodkości w ten dzień  oczywiście  nie zabrakło.
Kto chce się poczęstować miodem?

Cóż to takiego? Miód bez słoika?


Oto  kreacja odpowiednia na spotkanie z pszczołami. Jeszcze tylko Pani Aneta poprawi stylowy kapelusik.


 
MY W GŁOGOWIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Czerwiec 2010 19:49
Odwiedziliśmy głogowskich  bibliotekarzy przynajmniej z dwóch powodów. Odbywała się tam wielka feta „Z książką na walizkach”, na którą zjechały literackie tuzy. Na cenne autografy nie trzeba było aż walizki, ale na nagrody to już tak. Bowiem młodzi strzelinianie – podopieczni Pań z Działu Dziecięcego odnieśli sukces w IV Dolnośląskim Turnieju Recenzentów, zgarniając całkiem niezłą stawkę nagród.
Laureatami konkursu literacko-plastycznego (na wyjeździe) zostali:
Kinga Knopik (II Miejsce za recenzję),
Wioletta Ciukaj (II Miejsce za plakat),
Sylwia Biszczuk (III Miejsce za recenzję),
Alina Nowak (III Miejsce za plakat),
Agnieszka Ziółkowska ( Wyróżnienie za recenzję).
Brawo! Gratulujemy.

Alina Nowak już trzyma swoją nagrodę. Za chwilę dostanie ją także Kinga Knopik.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting