Home

Cytaty

Osła i batem do galopu nie zmusisz.
Witamy na stronie głównej portalu
“AKORDEON NA DRABINIE” Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 17. Grudzień 2009 18:36

Ten zaskakujący i nieco absurdalny  zwrot należy rozumieć ... dosłownie. Bowiem zaproszonym   muzykiem był akordeonista - Tomasz Drabina, który trzymając przy sercu swój instrument wydobywał z niego czułe i właśnie serdeczne dźwięki. Dzięki jego kunsztowi rozbrzmiewały upojne walce i zmysłowe tanga. Publiczność była oczarowana i choć to czytelnicy... żaden nie narzekał, że w Czytelni jest głośno!Dramatyczny rytm tanga wszystkim wchodził w krew, ale tylko niektórzy wykonali taniec na ... krześle.

CIMG2223

 

Ostatnia zmiana Piątek, 18. Grudzień 2009 21:29
 
DKK – WYPRAWA DO KSIĄŻEK ZWYKŁYCH I NIEZWYKŁYCH Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Grudzień 2009 22:03
Dscf6764

05.12.2009 r.
Tego dnia Wrocław miał wiele do zaoferowania wielbicielom słowa drukowanego. Nasze klubowiczki trafiły w sam środek Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ledwo mieszcząca się  pod gotyckimi sklepieniami przepastnych sal Muzeum Architektury bogata oferta ponad 80. wydawców mogła przyprawić o zawrót głowy. Zwiedzanie stoisk z książkami cieszyło oczy i męczyło nogi, za to żądza ich posiadania mogła zrujnować domowy budżet. Trzeba było dużej odporności fizycznej i psychicznej, ale za to spełniał się sen ksiązkowego mola. To nie koniec pokus, bo targom towarzyszyły liczne spotkania autorskie, z których my zdołałyśmy zaliczyć tylko (albo aż) trzy. Te nasycone kontakty z konwencjonalną książką znalazły jeszcze dopełnienie w wystawie retrospektywnej czołowego reprezentanta poezji konkretnej – Stanisława Dróżdża. Prezentowane w Muzeum Narodowym zjawisko z pogranicza literatury i plastyki było dla ortodoksji bibliotekarskiej tyleż zadziwiającym, co i fascynującym odkryciem. Artystyczna wizualizacja sztuki słowa ... czemu nie! Przedstawicielki Dyskusyjnego Klubu Książki, mimo bibliotecznego kontekstu, są jak najbardziej otwarte na takie interdyscyplinarne przenikania i ekstrawagancje.
Ostatnia zmiana Poniedziałek, 07. Grudzień 2009 22:11
Więcej…
 
24.11..`09 - Smaczne spotkanie Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 29. Listopad 2009 19:02

Tym razem, w ramach cyklu “Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”, przedszkolaki spotkały się z tymi cennymi osobami, które żywią, i to profesjonalnie. Pani Helena Kapka – właścicielka strzelińskiej restauracji “Sezam” przybyła ze swym najlepszym kucharzem – Panem Pawłem Łygońskim, a ten  przybył w  wysokiej, białej czapie (bardzo twarzowej i ... bardzo obiecującej).  Nie tylko czytali o kucharzeniu, ale Pan Paweł także demonstrował swój kunszt kulinarny. Mało tego! Do odpowiedzialnego zadania wypełniania babeczek kremem angażował dzieciaki.To dopiero słodka praca! Potem nastąpiło zbiorowe łasuchowanie. Trzeba było sprawdzić organoleptycznie jakość cukierniczych wyrobów. Pycha!

 
25.11.`09 – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 29. Listopad 2009 18:51
1


Tak, jest takie święto. Biblioteka dziecięca nie mogła go przegapić, bo jak mawiał klasyk - Miś Usztek: “Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Toteż tego dnia mali czytelnicy przyprowadzili do biblioteki swoich pluszowych, kudłatych podopiecznych. Warto było szczególnie o nich zadbać, bo odbyły się  wybory ... misiowej piękności. Kochane i przytulne misie zasłużyły na swoje portrety, a zatem dzieci  z zapałem realizowały prace plastyczne z tym motywem. Nie obyło się  bez cytowania obszernych fragmentów z ulubionych tekstów z misiem w roli głównej. Na  pożegnanie wybrany miś częstował dzieci pierniczkami (oczywiście, na miodzie!).


Ostatnia zmiana Niedziela, 29. Listopad 2009 19:01
Więcej…
 
SWOJSKO-EGZOTYCZNE SPOTKANIE Z SENIORAMI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:27

Dscf6697


W wigilię Dnia Seniora zaprosiliśmy naszych Czytelników wyjątkowo nie po książki, ale dla radości wspólnego biesiadowania. Przy kawie i słodkościach szybko wytworzyła się miła towarzyska atmosfera, którą jeszcze wzmocniły kojące brzmienia znakomitego chóru Zespołu Szkół z Kuropatnika. Młodzi starszym dostarczyli wielu wzruszeń i muzycznych doznań.

Dscf6701

Swojski repertuar chórzystów znalazł przeciwwagę w egzotyce azjatyckich klimatów.  Bogaty materiał zdjęciowy, wsparty komentarzem naocznego świadka, sugestywnie poprowadził grupę słuchaczy poprzez tradycyjne i nowoczesne Chiny. Wszystko skończyło się na... herbacie.  Zaparzonej po chińsku, oczywiście!


Ostatnia zmiana Wtorek, 17. Listopad 2009 10:38
Więcej…
 
Zapraszamy w środę – 2. grudnia, o godz. 16.00 Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:35
Materiału do dyskusji dostarczy nam znakomita powieść Evelyna Waugha – “Podróż do Brideshead”. Ta namiętna i nieco perwersyjna historia miłosna, rozegrana na wystawnym a zarazem dekadenckim tle zmierzchającej epoki starej artystokratycznej Anglii, z pewnością nada żarliwy ton temu spotkaniu.

Powrot-do-Brideshead_Evelyn-Waugh
 
<< Początek < Poprzedni 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting