Home O bibliotece Filia w Nowolesiu

Chleb otwiera każde usta.
Filia w Nowolesiu PDF Drukuj Email
Środa, 07. Maj 2014 07:18

Wchodząc do biblioteki, nie mamy wątpliwości dlaczego potocznie nazywa się ją fiołkową.
Z fioletem ścian kontrastuje limonkowa zieleń dodatków. Przestrzeń przyjazna i radosna zagarnia czytelnika.

DSCN3047

Wielu zatrzymuje się już przy drzwiach, by godzinami siedzieć przy komputerze.

DSCN3043

Najmłodsi czytelnicy szybko odnajdują swój kącik.

DSCN3041

Starsze dzieciaki zajmują miejsce w czytelni, w pobliżu regałów z księgozbiorem podręcznym.

DSCN3034

Nad wszystkim czuwa bibliotekarz przy swoim „stanowisku dowodzenia" - w każdej sytuacji służy pomocą i doradztwem.

DSCN3033

Swoje życzenia czytelnik może wyrazić jeszcze w inny sposób – przy drzwiach wiszą koszyki do zgłaszania potrzeb lekturowych.

DSCN3054

W poszukiwaniu książek już funkcjonujących w zbiorach przechodzimy do Wypożyczalni.

DSCN3069

Przed podjęciem decyzji warto przysiąść, by lepiej zapoznać się z wybraną książką.

DSCN3072

Amatorzy prasy zatrzymają się na dłużej, korzystając z komfortu rozłożystych foteli (czasem, dzięki gościnności gospodyni, może zdarzyć się nawet smaczny poczęstunek ... oczywiście dla stałych bywalców biblioteki).

DSCN3076

Zapraszamy!