Home Salonik Artystyczny PRZEDMIOTY PATRZĄ NA NAS

Każda teoria może być zakwestionowana i podana w wątpliwość.
PRZEDMIOTY PATRZĄ NA NAS Drukuj Email
Czwartek, 19. Luty 2015 13:33

DSCN3757

To cytat z przytoczonej fragmentarycznie wypowiedzi Alessandro Mendiniego – żywej legendy światowego designu. Istotnie, projektowane przez niego przedmioty zwracają na siebie uwagę, i to zdecydowanie! Nasze Damy Salonikowe, zwiedzając wystawę monograficzną tego artysty urządzoną w Muzeum Architektury we Wrocławiu, patrzyły na ich ekscentryczną urodę z fascynacją pomieszaną z radosnym zadziwieniem.

DSCN3729

Kapelusze i buty zawsze budziły kobiece pragnienia, a jeżeli do tego są złote ... Problem tkwi w rozmiarze, chociaż ... złota nigdy za dużo!

DSCN3733

Aby zobaczyć drugą część wystawy odwiedziłyśmy Galerię „Neon" na ASP. Tutaj złotych mozaik nie było, ale za to designerskie meble przykuwały wzrok oryginalną formą i feerią barw. Panie nie mogły się nadziwić, że tak może wyglądać kredens.

DSCN3755

Jednak największą niespodzianką był fotel w rozmiarze XXXL, w dodatku rozwibrowany kolorami w duchu pointylizmu.

DSCN3753

Co prawda obowiązuje zasada „nie dotykać eksponatów", ale w jednej z wersji (tej bardziej ergonomicznej) słynnego Fotelu Prousta mogłyśmy nawet zasiąść. Ten klasyczny przykład re-designu, w którym barokowa forma mebla zyskała nowy malarski wystrój, okazał się w użyciu całkiem komfortowy, a do tego jaki energetyczny!

DSCN3727