Home Imprezy dla dzieci 29.07. 2009 r. ZOBACZYĆ KRZYWĄ WIEŻĘ W ... ZĄBKOWICACH ŚłĄSKICH

Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.
29.07. 2009 r. ZOBACZYĆ KRZYWĄ WIEŻĘ W ... ZĄBKOWICACH ŚłĄSKICH Drukuj Email
Piątek, 31. Lipiec 2009 09:23
S6302939

Aby zobaczyć krzywą wieżę, wcale nie trzeba wyprawiać się aż do Pizy. Całkiem niedaleko Strzelina, w Ząbkowicach Śląskich wieża także nieźle odchyla się od pionu. Ta gotycka budowla była głównym celem wyprawy młodych czytelników strzelińskiej Biblioteki, ale nie jedyną jej atrakcją, choć  inne ciekawostki – przynajmniej te architektoniczne – są doskonale widoczne właśnie ze szczytu tej ekstrawaganckiej budowli. Zabytki i turystyczne atrakcje  miasta poznaliśmy dzięki uprzejmości branżowych kolegów z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie.  Byli wspaniałymi gospodarzami, którzy odsłonili przed nami uroki swojego miasta, a potem strudzonych zwiedzaniem ugościli poczęstunkiem. Zaprzeczyli tym ponurej sławie swojej miejscowości, która nosiła kiedyś trwożące miano – Frankenstein!
Mieszkańcy Ząbkowic, doceniając turystyczną wartość tego związku z najsłynniejszym bohaterem horrorów, wyeksponowali ten wątek w Izbie Pamięci. Była to więc wyprawa  z dreszczykiem – wieża się chyli, a nieopodal rezyduje zombi-frankenstein. Brrr...

S6302927

Zwiedzanie zaczynamy od ratusza, oczywiście.

W Izbie Pamięci zgromadzono intrygujące przedmioty.

W pracowni alchemika Frankensteina.

Odprężamy się przy fontannie na rynku, której maszkarony ustępują grozą legendarnemu bohaterowi miasta.

Ostatnia zmiana Wtorek, 04. Sierpień 2009 09:01