Home Konkursy REKORDZIŚCI W CZYTANIU

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
REKORDZIŚCI W CZYTANIU Drukuj Email
Czwartek, 17. Grudzień 2015 14:04

DSC 0059

Oto tegoroczny aktyw, który powiększył naszą elitę czytelniczą. W świątecznym anturażu - w blasku choinki i zapachu ciasta, uhonorowaliśmy laureatów konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku". W nagrodę nie dostali książek, choć – jak to udowodnili – tak lubią czytać. Nam zależy na podtrzymaniu kontaktu i dlatego po nie muszą przyjść do biblioteki. Nagrodziliśmy ich tym, co zapewni niejedną słodką chwilę przyjemności między lekturami (nie zaleca się konsumpcji w trakcie , bo czytanie jest dostatecznie przyjemne, a słodkości mogą tylko zostawić na książce tłuste ślady, co raczej nie jest pożądane).

DSC 0053

Z wypożyczalni dla Dorosłych najwięcej dla siebie lektur zaczerpnęła Pani Danuta Madej (170 pozycji).

DSC 0076

Z Wypożyczalni dla Dzieci najintensywniej korzystała Wiktoria Drużga (91 wypożyczeń) ...

DSC 0097

... zaś wśród najmłodszych czytelników prawdziwym liderem okazał się Daniel Cygan (170 książek), któremu i tym razem potrzebne było wspomaganie mamy i pań bibliotekarek, aby unieść ciężar (fizyczny) nagrody (z tym gatunkowym jakoś sam sobie poradził).

DSC 0089

Potem, kiedy emocje konkursowe opadły, przy wspólnym stole rozmawialiśmy jak miłośnik książek z drugim miłośnikiem (choć zawodowcem), ale rozmowy toczyły się nie tylko o książkach. Były też zabawy literackie – czytanie krótkiego wierszyka z natrętną obecnością literki „Z" to niezłe ćwiczenie dykcyjne, ale i okazja do ekspresyjnej interpretacji.

DSC 0105

Równie dobrze bawili się przodujący czytelnicy w Filii w Nowolesiu.

IMG 0253

Zwyciężczynią konkursu w kategorii „dorosły"została Pani Bogusia Cierniak (186 wypożyczonych książek!).

IMG 0254

Wśród młodych na laury w pełni zasłużył (157 pozycji) Dawid Świetlikowski.

IMG 0257

Drodzy Czytelnicy! Zostańcie z nami. W przyszłym roku znów ogłosimy konkurs.

Ostatnia zmiana Piątek, 18. Grudzień 2015 09:27