Home Imprezy dla dzieci DWA W JEDNYM A WSZYSTKO DLA DZIECI

Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nie jestem wariatem.
DWA W JEDNYM A WSZYSTKO DLA DZIECI Drukuj Email
Piątek, 03. Czerwiec 2016 12:27

Ponieważ na Dzień Dziecka przewidziano imprezę, która zaczynała się wieczorem i trwała do północy, to tym samym wpisała się w tradycję Nocy Bibliotek. Dodatkowego smaczku dodawało jej to, że odbyła się w plenerze, w przyjaznym klimacie czerwcowej nocy (pogoda była dla nas łaskawa). Zgromadzone w bibliotece dzieci do końca nie wiedziały jakie będzie miejsce zabawy. Poznały je w zaskakujący sposób, układając puzzle, które ujawniły jego obraz.

IMG 4502

Ponieważ okazał się nim teren przy miejskiej wieży ciśnień, a zatem trzeba było wyruszyć w drogę. Po dojściu do wyznaczonego miejsca czekały je liczne atrakcje – gry terenowe, zabawy, zgadywanki.

IMG 4504

Dzieci pracowały w grupach, które rozpierzchły się na cztery strony świata. Dopóki nie zapadł zmierzch realizacja zadań polegających na wyszukaniu określonych rzeczy była ekscytująca, ale stosunkowo łatwa.

IMG 4515

W świetle długiego dnia można było wytropić nawet w wysokiej trawie dość niekonwencjonalne okazy kwiatów.

IMG 4522

Znalezienie w tym otoczeniu materiałów do ułożenia herbu miasta nie było łatwe, tym bardziej, że powoli zapadała ciemność.

IMG 4524

Natomiast rozpoznawanie roślin zdradzało duża botaniczną wiedzę uczestników zabawy.

IMG 4537

Prawdziwe wyzwanie czekało ich przy rozpalaniu ogniska.

IMG 4544

No ... można mówić o sukcesie – płomień buchnął, dymy zasnuły przestrzeń, pogrążając także dzieci w nastrojowej scenerii.

IMG 4547

To dobry klimat do opowiadania klechd, legend i baśni. Ponieważ odwiedził nas Pan Tomek Duszyński – współautor książeczki, w której zebrano te bliskie regionowi, to mogliśmy je usłyszeć niejako z pierwszej ręki, a właściwie to ... ust.

IMG 4556

Na koniec tradycyjne smażenie kiełbasek na żywym ogniu. Ponieważ mrok nocy gęstniał, a zatem potrzebne były latarki, aby sprawdzić stopień ich wysmażenia czyli zdatność do konsumpcji.

IMG 4557

Ostatnia zmiana Piątek, 03. Czerwiec 2016 13:37