Home Salonik Artystyczny SALONIK ARTYSTYCZNY ZNÓW WE WROCŁAWIU

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
SALONIK ARTYSTYCZNY ZNÓW WE WROCŁAWIU Drukuj Email
Piątek, 04. Wrzesień 2009 14:09

Jeśli pojawiły się krasnale, to nieomylny znak, że jesteśmy we Wrocławiu.

Tym razem nasze aspiracje poznawcze sięgnęły aż ... Pałacu Królewskiego. Zwiedzając mieszczące się w nim Muzeum, poznaliśmy 1000-letnią historię miasta w pigułce. Po takiej milenijnej wyprawie, to już tylko ogród i kawa! (zresztą, wszystko na miejscu). Regeneracja sił była na tyle skuteczna, że odwiedziliśmy jeszcze Muzeum Architektury. Tam, dużą radość sprawił nam piękny ogród w dawnym wirydarzu, ale równie ekscytująca była ekspozycja “Design i antydesign”. Nie bez zachwytu, ale i zdziwień oglądnęliśmy przedmioty użytkowe co najmniej niebanalne, a często intrygujące, przekorne i prowokujące, których twórca podjął przewrotną grę z widzem. Czego to ludzie nie wymyślą!

Dscf3765

Za chwilę wejdziemy do środka, aby w ciągu 3 godzin skupienia uwagi prześledzić tysiącletnie dzieje miasta.

Dscf3762

Zmęczeni milenijną wyprawą odpoczywamy przy fontannie w barokowym ogrodzie, w towarzystwie alegorii 4 pór roku.

DSCF3757

Ogrodowy relaks nie do końca zregenerował nasze siły, a zatem ... bez kawy się nie obejdzie.

DSCF3769

I znów znajdujemy się w malowniczych okolicznościach przyrody – tym razem to piękna oaza zieleni w samym centrum Muzeum Architektury.

DSCF3793

Wracamy – trzeba tylko zabrać w drogę ... bagaż.

DSCF3789

Po drodze do dworca wmieszaliśmy się w tłum postaci ... z brązu (wszyscy od Kaliny).