Home Imprezy dla dzieci ENERGETYCZNI ZAWODOWCY Z ENERGETYKI

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
ENERGETYCZNI ZAWODOWCY Z ENERGETYKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 13:25

DSCN5082


Zajechali do nas wozem służbowym, ale cóż to był za wóz! Był ogniście czerwony, na dachu miał drabinę a do tego pulsowało na nim światło „koguta" i wyła syrena ... ale to jeszcze nic. Dopiero po otwarciu tylnych drzwi okazało się, jakie tajemnice kryje jego wnętrze. To dość nietypowe wyposażenie samochodu każdy chciał obejrzeć z bliska. Można powiedzieć samochód z prądem! Dzieci wykazały szczególne zainteresowanie znajdującymi się tam rekwizytami. Aby dobrze wczuć się w rolę pracowników energetyki chętnie przymierzały kask czy rękawice (rozmiar jakby trochę za duży?).

IMG 0307

Bardziej skomplikowane sprawy przepływu prądu i bezpieczeństwa w korzystaniu z jego dobrodziejstwa omówiono już w bibliotece. Prawdziwi specjaliści – Panowie Tomasz Galimski i Jacek Wierzbicki z wielką przystępnością wtajemniczali dzieci w trudne sprawy energetyki a w kwestii przewodzenia prądu pomagał im byczek Tauronek.

IMG 0287


Pod czujnym okiem fachowców dzieci chętnie uczestniczyły w eksperymentach.

IMG 0294


Obejrzały też film przestrzegający przed zagrożeniami związanymi z elektrycznością i jak się okazało w trakcie projekcji dzieci, żywo reagując na przedstawione sytuacje, wykazały się dużą świadomością tych zagrożeń.

IMG 0280


Ujęci tym Panowie energetycy wręczyli dzieciom podarunki, po czym pozowali do zdjęcia grupowego, które ten przepływ dobrej energii utrwaliło

IMG 0339