Home Konkursy ZACZYTANI

Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie.
ZACZYTANI Drukuj Email
Czwartek, 15. Grudzień 2016 15:17

DSCN5396

Od dziesięciu lat, w świątecznej już aurze, doznajemy uczucia radości pomieszanej ze zdziwieniem. Wybierając Czytelnika Roku cieszymy się, że nasi czytelnicy są tak aktywni ale jesteśmy też zaskoczeni, że w ciągu roku można przeczytać aż tyle książek. Podziwiamy naszych rekordzistów, którzy co roku, osiągając imponujące wyniki, powiększają naszą czytelniczą elitę. To wzmacnia sens naszej pracy, dowodzi tego, jak potrzebna jest biblioteka. Dziękujemy Im oraz wszystkim naszym Użytkownikom za wspólnie przeżyty, kolejny rok z naszą placówką. Najaktywniejszych czytelników – laureatów konkursu ... osłodziliśmy. Dosłownie, wręczyliśmy im kosze słodkości, których nawet nie byli w stanie unieść. Pani Romanie Rybkowskiej, naszej wiernej od lat czytelniczce, która w roku bieżącym wypożyczyła aż 158 książek, pomagaliśmy ów kosz podtrzymać. Potem i tak musiała wezwać rodzinne posiłki, aby odtransportować nagrodę do domu. Młodzieżowa czytelniczka z Działu dla Dzieci - Laura Erdt świetnie poradziła sobie sama. Nie takie ciężary dźwigała, wypożyczając u nas ponad setkę pokaźnych woluminów.

DSCN5414

Natomiast 5-letni Maksiu Chort chętnie skorzystał z rodzinnej pomocy. Pomagał mu starszy brat (z gwarancją późniejszego skorzystania z zawartości) ale zwłaszcza mama okazała się niezawodna (podobnie, jak i przy czytaniu tych 109 książeczek).

DSCN5408

Potem był czas na wspólne rozmowy przy stole. Jak to między czytającymi bywa dominował temat literacki, a w każdym razie związany ze słowem (szczególnie sprawdzały się anegdoty i żarty słowne).

DSCN5422

W tym samym czasie Filia w Nowolesiu także honorowała swoich laureatów konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku". Zwyciężczynią została Pani Bogusława Stebnicka, która w tym roku na swoim koncie odnotowała 157 wypożyczeń.

IMG 0602

Młode pokolenie dzielnie reprezentowała Amelka Kramarz, która 136 razy sięgnęła do zbiorów swojej biblioteki.

IMG 0605

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy. Zostańcie z nami! Na co dzień i od święta. Tak, jak podczas tej sesji zdjęciowej z zawsze Wam życzliwymi Paniami Bibliotekarkami.

DSCN5390

IMG 0947