Każda teoria może być zakwestionowana i podana w wątpliwość.
PIĘKNĄ BYĆ PDF Drukuj Email
Czwartek, 09. Marzec 2017 13:01

DSCN5696

Jak się okazało, ku zdumieniu przynajmniej niektórych pań, to pożądane piękno wymaga aż takiego arsenału środków. Uświadomiła nam to profesjonalna kosmetyczka – Pani Monika Błahuta, która odwiedziła naszą bibliotekę, przy okazji zmieniając naszą czytelnię w drogerię i gabinet kosmetyczny w jednym. Była na tyle uprzejma aby podzielić się z innymi kobietami (bądź co bądź konkurencją) zawodowymi tajnikami w zasadniczej kwestii podtrzymywania urody. Przez cały rok biblioteka troszczy się o piękno wewnętrzne swoich czytelniczek, zapewniając im dostęp do książek, które – jak wiadomo – rozwijają potencjał intelektualny, kształtują osobowość. W Dzień Kobiet postanowiliśmy – dla równowagi i pełni – zadbać o to piękno wizualne, cielesne. Temat zainteresował wiele pań (na początku był nawet jeden pan, ale ten napór kobiecości wytrzymał bodaj przez kwadrans).

DSCN5683

Jedna z pań, wykazując się dużą odwagą, oddała się w profesjonalne ręce Pani Moniki.
Było warto – stwierdziły z pewną nutką zazdrości obserwatorki dokonanej przemiany. Nasza bohaterka, oprócz podziwu innych kobiet, dostała jeszcze prezent. Pani Monika wręczyła jej (cóż by innego?) kosmetyki.

DSCN5714

Potem wszystkie panie z dużą ciekawością przeglądały pokaźny zestaw środków do pielęgnacji i korekcji urody a Pani Monika cierpliwie i ze znawstwem objaśniała, doradzała, konsultowała.

DSCN5736

DSCN5720

Efekt osiągnięty przez fachowca od urody zachęcał ale ... Ponieważ profesjonalny makijaż zajął godzinę czasu, to wielu paniom wydał się trudny do zastosowania w zabieganym codziennym życiu. Chyba trzeba będzie postawić na siłę osobowości.

Pani Monice dziękujemy, zaś wszystkim Paniom życzymy, aby były piękne.
Piękne dla siebie.
Piękne dla mężczyzn, na którym im zależy.
Piękne na przekór nieżyczliwym koleżankom.