Home Imprezy dla dzieci ŚWIĘTO CZEKOLADY PRZED ŚWIĘTEM JAJKA

Bezmyślność zabija. Innych.
ŚWIĘTO CZEKOLADY PRZED ŚWIĘTEM JAJKA Drukuj Email
Środa, 12. Kwiecień 2017 14:37

Już za kilka dni pokrasimy jajka – symboliczny rekwizyt Świąt Wielkiej Nocy, ale dzisiaj w roli głównej występuje ... czekolada.

IMG 1577

Nasi młodzi czytelnicy mieli niezłą frajdę, gdy w bibliotece, w otoczeniu książek nasze bibliotekarki – Pani Lidka i Pani Dorota mieszały różne ingrediencje, aby wytworzyć kulki o smaku czekoladowym, które potem zanurzano w płynnej czekoladzie i osypywano wiórkami. W całym tym procesie ani razu nie zaglądano do książek (oczywiście kucharskich) a kulki i tak wyszły przepyszne (na twarzach małych konsumentów są tego dowody).

IMG 1575

Słodkiej pokusie nikt się nie oparł ale też smakołyk dzieciom słusznie się należał, bo dzielnie pomagały w jego produkcji.

IMG 1559

W tym czasie dzieci z Nowolesia postawiły jednak na tradycję wielkanocną. Święta będą nie tylko smaczne ale również ładne i kolorowe!

IMG 0623

Ostatnia zmiana Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:24