Home Imprezy dla dzieci CÓŻ TO BYŁY ZA URODZINY!

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
CÓŻ TO BYŁY ZA URODZINY! Drukuj Email
Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:21

IMG 1653

Co prawda solenizanci są literacką fikcją, ale przecież są tak mocno osadzeni w pamięci czytelników, że ci w minioną sobotę zebrali się w bibliotece, aby świętować ich narodziny w literaturze. Inicjatorem całej akcji była Dolnośląska Biblioteka Publiczna a my chętnie do niej przystąpiliśmy. Nasze dzieciaki z całego panteonu postaci największą sympatią obdarzyły Kubusia Puchatka. To on był najczęściej wybierany do sportretowania.

IMG 1623

Popularnością cieszyli się też: Prosiaczek, Krecik, Kot Filemon, Miś Uszatek, Muminki - jednym słowem klasyka!

IMG 1627

Nie wystarczyło popisać się znajomością wyglądu swojego ulubionego bohatera. Należało też ujawnić swoją wiedzę o jego charakterze, przygodach i mniej czy bardziej bohaterskich czynach. Służyła temu zabawa pt. „Paczka Literacka". Ustawione w krąg dzieci przekazywały sobie paczkę zawierającą pytania, czemu towarzyszył podkład muzyczny. W momencie gdy muzyka zamilkła szczęśliwy posiadacz paczki był zobowiązany odpowiedzieć na wyciągnięte z niej pytanie. Nasi młodzi czytelnicy imponowali szczegółową znajomością swoich ulubionych bohaterów.

IMG 1645

Mało tego! Wspólnie z Panią Lidką i Panią Dorotą przygotowali dla nich tort urodzinowy. Szczególnie dużo inwencji przejawiali przy jego dekorowaniu.

IMG 1649

No a potem nastąpiła radosna konsumpcja. Na część Kubusia Puchatka i innych!

IMG 1658