Home Spotkania autorskie AFRYKA CZARNA DZIKA

Cytaty

Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie.
AFRYKA CZARNA DZIKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 11. Maj 2017 13:17

DSCN0169


No, nie zawsze taka dzika (patrz: fotka powyżej), że spłoszone bibliotekarki umykają przed uzbrojonym myśliwym (w tej roli nasz gość – Bolesław Grabowski). Nie zawsze też czarna skoro tubylcy ozdabiają swoje czarne ciała malunkami albo przynajmniej malowniczą odzieżą z kolorowymi paciorkami.

DSCN0099


Muzułmanki w obowiązkowym hidżabie, choć i ten z barwnym kwiatowym ornamentem.

DSCN0112


Zaproszony do nas podróżnik – Pan Bolesław Grabowski prezentował różne stroje na ochotniczo wybranych paniach. Wymagało to od nich dużego poczucia humoru i szczypty odwagi. Wszakże tej ostatniej nie starczyło na tyle, aby zdecydować się na gliniany krążek, jaki noszą w dolnej wardze kobiety z plemienia Mursi. Nasz prelegent kusił upiększającym rekwizytem ale ... to byłby już nadmiar ekstrawagancji.

DSCN0129


Chętniej przyjęto by walutę, choć etiopskie birry nie specjalnie mają u nas zastosowanie.

DSCN0135


To było naprawdę pouczające i miłe spotkanie. Pan Grabowski ze swadą i emocjonalnym zaangażowaniem podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z wyprawy do Etiopii.

DSCN0078


Niektórych nawet skutecznie ukoił do snu, wykorzystując do tego zmyślny i bardzo praktyczny rekwizyt afrykański, który służy zarówno do siedzenia, jak i spełnia się w roli podgłówka.

DSCN0089