Home Imprezy dla dzieci BIBLIOTEKA NA NOCNĄ ZMIANĘ

BIBLIOTEKA NA NOCNĄ ZMIANĘ Drukuj Email
Niedziela, 04. Czerwiec 2017 11:04

IMG 1847

Kiedy jest Noc Bibliotek, to warto zabrać ze sobą latarkę, aby uśpioną książkę wytropić. Wszakże w nocnej scenerii życie biblioteczne obfituje także w inne atrakcje. Tym razem leitmotivem było nasze miasto i jego historia. Były więc różnego typu zgadywanki, zabawy, gry i konkursy tematyczne. Egzamin ze Strzelina zdany na szóstkę!

IMG 1801

IMG 1863

Z takim przygotowaniem teoretycznym, opuściliśmy mury biblioteki, by na żywo pooglądać inne miejskie mury, te z długą historią.

IMG 1825

W nietypowej porze specjalnie dla nas gospodarz Ośrodka Kultury otworzył drzwi do zabytkowej kaplicy, gdzie mieści się Izba Muzealna a w niej nowa wystawa prezentująca początki powojennego Strzelina. W tej gotyckiej scenerii eksponaty z nie tak dawnej historii, dzięki znakomitej i efektownej aranżacji, sugestywnie przemówiły do wyobraźni i emocji widzów.

IMG 1806

IMG 1809

Przed odejściem utrwalamy swój pobyt na zdjęciu grupowym z udziałem dyrektora – Pana Darka Stępnia, który w trakcie zwiedzania służył nam fachowym komentarzem.

IMG 1822

Po takich wrażeniach to już tylko ... pizza. Wcześniej głodni wrażeń teraz zrobili się po prostu głodni. Nasze apetyty zostały zaspokojone w pizzerii „Perfetta". Rzeczywiście, pizza była perfekcyjna.

IMG 1828

Oto zadowolone „nocne marki".

IMG 1869