Home Imprezy dla dzieci BIBLIOTEKA NA NOCNĄ ZMIANĘ

Cytaty

Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki ślepa.
BIBLIOTEKA NA NOCNĄ ZMIANĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 04. Czerwiec 2017 11:04

IMG 1847


Kiedy jest Noc Bibliotek, to warto zabrać ze sobą latarkę, aby uśpioną książkę wytropić. Wszakże w nocnej scenerii życie biblioteczne obfituje także w inne atrakcje. Tym razem leitmotivem było nasze miasto i jego historia. Były więc różnego typu zgadywanki, zabawy, gry i konkursy tematyczne. Egzamin ze Strzelina zdany na szóstkę!

IMG 1801


IMG 1863

Z takim przygotowaniem teoretycznym, opuściliśmy mury biblioteki, by na żywo pooglądać inne miejskie mury, te z długą historią.

IMG 1825


W nietypowej porze specjalnie dla nas gospodarz Ośrodka Kultury otworzył drzwi do zabytkowej kaplicy, gdzie mieści się Izba Muzealna a w niej nowa wystawa prezentująca początki powojennego Strzelina. W tej gotyckiej scenerii eksponaty z nie tak dawnej historii, dzięki znakomitej i efektownej aranżacji, sugestywnie przemówiły do wyobraźni i emocji widzów.

IMG 1806


IMG 1809

Przed odejściem utrwalamy swój pobyt na zdjęciu grupowym z udziałem dyrektora – Pana Darka Stępnia, który w trakcie zwiedzania służył nam fachowym komentarzem.

IMG 1822


Po takich wrażeniach to już tylko ... pizza. Wcześniej głodni wrażeń teraz zrobili się po prostu głodni. Nasze apetyty zostały zaspokojone w pizzerii „Perfetta". Rzeczywiście, pizza była perfekcyjna.

IMG 1828


Oto zadowolone „nocne marki".

IMG 1869