Home Spotkania autorskie UŚMIECH LOSU ALBO SPOTKANIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ

Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki ślepa.
UŚMIECH LOSU ALBO SPOTKANIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ Drukuj Email
Czwartek, 08. Czerwiec 2017 13:12

DSC 0137

Dla naszych młodych czytelników spotkanie z tą popularną pisarką to jak uśmiech losu. Tym bardziej, że okazję do bezpośredniej rozmowy z autorką ich ulubionych książek dodatkowo okraszał czarujący uśmiech Pani Beaty. To uśmiech, który znosi onieśmielenie i buduje więzi ze słuchaczami.

DSC 0149

Dlatego przyjazny nastrój tego spotkania sprzyjał zadawaniu pytań autorce a nawet podjęciu wątków humorystycznych.

DSC 0158

Osią tematyczną tego spotkania, jak i całej tegorocznej edycji „Z książką na walizkach" była historia rozumiana zarówno jako fabuła utworów literackich, w tym autorstwa naszego gościa, jak i dzieje - od tych narodowych do tych rodzinnych. Przy tej okazji zorganizowano też zgodny z ideą przewodnią konkurs plastyczny „A to historia!". Prace strzelińskich uczestników oceniła towarzysząca pisarce przedstawicielka Wydawnictwa „Literatura", które publikuje książki Pani Ostrowickiej oraz ufundowało nagrody dla laureatów konkursu. Z naszego miasta nominowani zostali Ania Tolksdorf i Grzesiek Statkiewicz, którzy na etapie pierwszych eliminacji już otrzymali nagrody książkowe.

DSC 0180

DSC 0181

Pozostali uczestnicy spotkania mogli zakupić książki Pani Beaty i od razu wzbogacić je o autograf.

DSC 0201

Cytując tytuły książek bohaterki naszego spotkania, można śmiało rzec, że nie była to Zła dziewczyna i słuchacze nie musieli Zjeść Żabę i choć nie wywrócił się Świat do góry nogami (chociaż ... może trochę), to otworzyła się przed nimi Tajemnica szkatułki, z której wysypał się Eliksir przygód. Ponieważ Pani Beata Ostrowicka odwiedziła nas w ramach projektu realizowanego już po raz 14. przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną, to przyjeżdżając do nas na owych „Walizkach", dla młodych słuchaczy była jak zapowiedź Niezwykłych wakacji.

DSC 0170

Dla naszej biblioteki zaś był to uśmiech losu, bo ufundowane nam spotkanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów: Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego. Dziękujemy.

Ostatnia zmiana Czwartek, 08. Czerwiec 2017 13:19