Home Imprezy dla dzieci WYPRAWA PO NATURĘ I KULTURĘ

Wiersze: to jest właśnie walka ze światem.
WYPRAWA PO NATURĘ I KULTURĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Czerwiec 2010 21:47
Jak co roku najbardziej aktywni młodzi czytelnicy wyjechali do Wrocławia, aby podejrzeć życie codzienne  mieszkańców ogrodu zoologicznego. Pogoda im sprzyjała, a więc i zwierzątka ochoczo prezentowały się na wybiegu...zresztą, nie tylko one.

Po tej dawce świata przyrodniczego świetnym dopełnieniem była wizyta w Galerii WRO na interaktywnym placu zabaw. Urządzili go artyści, którzy naprawdę rozumieją na czym polega atrakcyjne i skuteczne wychowanie estetyczne. Szereg instalacji, z surowo przestrzeganym nakazem dotykania eksponatów, wesoło i przyjaźnie uwrażliwiało dzieci na formę plastyczną. Niemal dotykowo można było poznać wartość barwy, faktury, rytmu czy  kompozycji. Wszyscy dali się bez oporu wciągnąć do tej pouczającej zabawy. Szczególnie dużo frajdy sprawiło kolektywne kreowanie abstrakcyjnych obrazów, czyli bazgranie po ścianie… laserem.

Nie uwierzycie, ale chodząc po tych kolorowych polach wydobywamy dźwięki. Skład orkiestry, jak widać, więcej niż kameralny.

Dotykamy różnych materii, a tym samym ożywiamy na ekranie te fragmenty pejzażu, które są z niej zbudowane. Malujemy dotykiem, ale jakoś tak niekonwencjonalnie.

To już świat przyrody – równie fascynujący. Budzi w nas ciekawość eksploratora.

Pozujemy przed klatką z małpami – to chyba jej lokatorka ma największą ekspresję spojrzenia.

Nieostrożny właściciel słonych paluszków nie zdołał ich obronić przed natręctwem młodych kóz.