Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
ŚRODA W CZWARTEK PDF Drukuj Email
Piątek, 29. Wrzesień 2017 21:50

Wczoraj, właśnie w czwartek, gościliśmy grupę ze Środy Śląskiej w składzie mieszanym bibliotekarsko-czytelniczym. Była więc okazją aby porozmawiać o naszych wspólnych sprawach, które toczą się wokół książki i wypełniają życie biblioteczne. Ta branżowa rozmowa, mówiąc językiem dyplomacji, była wymianą doświadczeń zawodowych i przebiegała (oczywiście!) w miłej atmosferze. Tak naprawdę było jeszcze lepiej – ciepło, serdecznie, po przyjacielsku ... no i przy kawie i słodkościach.

DSCN0880

Koleżeńska wizyta pozwoliła nam zaprezentować strzelińską bibliotekę i pochwalić się jej działalnością. Była więc medialna prezentacja, rozmowy typu „między nami bibliotekarzami" oraz zwiedzanie naszej placówki.

DSCN0871

Zapraszamy gości „ na pokoje"! Zaczynamy od holu-galerii, gdzie zanurzamy się w radosny klimat wystawy, jaki zapewniają barwne i ukwiecone artystyczne wizje młodych strzelinian na temat swojego miasta.

DSCN0826

Wprowadzeni w dobry nastrój przechodzimy do bardziej merytorycznych kwestii bibliotecznych.

DSCN0844

DSCN0879

Mamy świadomość, że Strzelin jest interesujący nie tylko poprzez swoją bibliotekę, a zatem ... na koniec niespodzianka! Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego z nami dyrektora SOK-u – Darka Stępnia zostajemy wpuszczeni na wieżę ratuszową, co gwarantuje dreszczyk emocji (średniowieczne mury i szkielet w lochu) oraz panoramiczny widok z góry.

DSCN0888

Dziękujemy naszym Gościom za odwiedziny! Utrwalamy je w serdecznej pamięci oraz na pamiątkowej fotce przy Strzelcu. Zapowiadamy rewizytę. Do zobaczenia!

DSCN0895