Home Spotkania autorskie SPOTKANIE BARDZO STRZELIŃSKIE

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
SPOTKANIE BARDZO STRZELIŃSKIE Drukuj Email
Piątek, 08. Grudzień 2017 15:05

To było wyjątkowe spotkanie w gronie osób szczególnie Strzelinem zainteresowanych.
Z jednej strony nasi znakomici goście z Wrocławia, którzy tym zainteresowaniom dali już całkiem materialny wyraz. Bowiem niedawno ukazał się historyczny atlas miasta, w którym przedstawili efekt swoich naukowych badań nad przemianami przestrzennymi Strzelina w perspektywie historycznej. Formuła atlasu zakłada pracę interdyscyplinarnego zespołu badawczego w dość szerokim składzie osobowym. Spośród autorów atlasu strzelińskiego mieliśmy zaszczyt gościć: prof. Martę Młynarską-Kaletynową z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, która jest redaktorem naukowym serii śląskiej, prof. Rafała Eysymontta z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, który należy do stałego składu redakcyjnego oraz dr Dagmarę Adamską – redaktorkę zeszytu 10. poświęconego właśnie Strzelinowi.
Z drugiej strony Strzelinianie - lokalni patrioci, prawdziwi miłośnicy swojego miasta.

Ponieważ osią tego spotkania była książka, to naturalnym miejscem zgromadzenia się tego audytorium stała się nasza biblioteka. Strzelińscy pasjonaci i kolekcjonerzy nie mogli przegapić okazji do wejścia w posiadanie tego cennego i unikalnego wydawnictwa i skwapliwie z tego skorzystali ...

... wzbogacając nabyte woluminy o autografy.

Wszakże dużą wartością tego spotkania była szansa pogłębienia swojej wiedzy o mieście, ale także poznania metodyki pracy nad atlasem poprzez wysłuchanie wypowiedzi i komentarzy specjalistów.

Potem był czas na rozmowy kuluarowe.

To było satysfakcjonujące spotkanie o dużych walorach poznawczych. Dziękujemy za ważną dla miasta publikację, która znalazła swoje naturalne miejsce w zbiorach bibliotecznych, co zapewnia do niej dostęp wszystkim zainteresowanym.