Home Imprezy dla dzieci GWARNA BIBLIOTEKA

Cytaty

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.
GWARNA BIBLIOTEKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 24. Styczeń 2018 14:20

IMG 1496


Są takie okresy w roku kiedy biblioteka, przeważnie kojarzona jako miejsce cichej pracy, rozbrzmiewa radosnym hałasem rozbawionych dzieciaków. Właśnie takim szczególnym okresem są ferie, a uwolnieni od szkolnego obowiązku uczniowie znajdują tu okazję do ciekawego spędzenia czasu w gronie kolegów. Panie bibliotekarki, wspomagane przez wolontariuszy, dbają o to, aby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale i zaspokajały swoją pasję poznawczą oraz dawały upust własnej kreatywności.

IMG 1578


Czasem obie funkcje zostają połączone, jak w Dniu Pikantnych Potraw, kiedy nie tylko zetknęły się z różnorodnością egzotycznych przypraw, ale też mogły je wykorzystać jako tworzywo do działań plastycznych. Powstałe dzieła dostępne były nie tylko oczom, ale uruchomiły całą gamę doznań zmysłowych a aromaty niosły się po całej bibliotece.

IMG 1490


Rekompensując niedostatek śniegu, przypomnieliśmy urodę zimowej scenerii w bloku programowym „Wszystko na biało". Z barku widocznych w naturze oznak zimy dzieci same zadbały o gwiazdki śniegu.

IMG 1575


Uwolniona kreatywność nie zna granic – to, co wygląda na przygotowanie ciasta na knedle w gruncie rzeczy jest początkiem tworzenia figur postaci z bajek.

IMG 1526


Inwencja naszych podopiecznych jest pobudzana przez wielce zaangażowanych wolontariuszy, których pomoc okazała się nie do przecenienia.

IMG 1580


Bardziej kameralnie bawią się dzieci w Nowolesiu, choć i tu zapału do pracy twórczej nie brakuje.

IMG 0590