Home Imprezy dla dzieci GWARNA BIBLIOTEKA

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.
GWARNA BIBLIOTEKA Drukuj Email
Środa, 24. Styczeń 2018 14:20

IMG 1496

Są takie okresy w roku kiedy biblioteka, przeważnie kojarzona jako miejsce cichej pracy, rozbrzmiewa radosnym hałasem rozbawionych dzieciaków. Właśnie takim szczególnym okresem są ferie, a uwolnieni od szkolnego obowiązku uczniowie znajdują tu okazję do ciekawego spędzenia czasu w gronie kolegów. Panie bibliotekarki, wspomagane przez wolontariuszy, dbają o to, aby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale i zaspokajały swoją pasję poznawczą oraz dawały upust własnej kreatywności.

IMG 1578

Czasem obie funkcje zostają połączone, jak w Dniu Pikantnych Potraw, kiedy nie tylko zetknęły się z różnorodnością egzotycznych przypraw, ale też mogły je wykorzystać jako tworzywo do działań plastycznych. Powstałe dzieła dostępne były nie tylko oczom, ale uruchomiły całą gamę doznań zmysłowych a aromaty niosły się po całej bibliotece.

IMG 1490

Rekompensując niedostatek śniegu, przypomnieliśmy urodę zimowej scenerii w bloku programowym „Wszystko na biało". Z barku widocznych w naturze oznak zimy dzieci same zadbały o gwiazdki śniegu.

IMG 1575

Uwolniona kreatywność nie zna granic – to, co wygląda na przygotowanie ciasta na knedle w gruncie rzeczy jest początkiem tworzenia figur postaci z bajek.

IMG 1526

Inwencja naszych podopiecznych jest pobudzana przez wielce zaangażowanych wolontariuszy, których pomoc okazała się nie do przecenienia.

IMG 1580

Bardziej kameralnie bawią się dzieci w Nowolesiu, choć i tu zapału do pracy twórczej nie brakuje.

IMG 0590