Home Imprezy dla dzieci WYSTRZAŁOWA NOC BIBLIOTEK

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
WYSTRZAŁOWA NOC BIBLIOTEK Drukuj Email
Poniedziałek, 04. Czerwiec 2018 13:13

IMG 2391

Jest Dzień Dziecka, a więc ... dzieciaki nie układają się do snu o zwyczajowej porze, ale „zarywają" noc. Tym bardziej, że jest to Noc Bibliotek! Ponieważ nazwa Strzelin zobowiązuje, to nocna zabawa była, jak strzał w 10! Dosłownie. Skorzystaliśmy z gościnności Sekcji Łuczniczej „Granit", a zatem nasze dzieciaki mogły pod okiem trenerów sprawdzić się w konkurencjach strzelniczych.

IMG 2388

Jest nieźle, udało się trafić w tarczę!

IMG 2387

Najbardziej celni łucznicy stanęli na podium. Oczywiście na tym najwyższym stopniu nie mogło zabraknąć samego trenera Łukasza Ciska. Nawet jeśli nie wszyscy nasi zawodnicy znaleźli się na pozycjach medalowych, to dyplom należał się każdemu!

IMG 2408

Po takim sportowym wysiłku wszyscy zasłużyli na posiłek regeneracyjny. Pizza okazała się strzałem w dziesiątkę.

IMG 2412

To dopiero początek, bo następnym miejscem nocnej wizyty była biblioteka. Zazwyczaj spokojna o tej porze, ale w ten jeden dzień w roku wypełniona gwarem nocnych czytelników, którzy niepokoili zaspane książki, oddając się wesołym zabawom. Zabawom literackim, a jakże! Tym razem, w poszukiwaniu wyrazów do hasła mogli opanować całą bibliotekę, gdyż złośliwość organizatorów kazała ukryć je w najbardziej niespodziewanych zakamarkach, tajnych magazynów piwnicznych nie wyłączając.

IMG 2423

Wreszcie wyrazy scalone w hasło (musiało to mieć związek z setną rocznicą niepodległości), a z dzielnymi uczestnikami nocnej zmiany w bibliotece żegnamy się tabliczką czekolady Wedla, która to firma dosładza Polaków już ponad 100 lat.

IMG 2434