Home Imprezy dla dzieci WIOSENNE OŻYWIENIE W BIBLIOTECE

Cóż wiesz o pięknie? - Kształtem jest miłości.
WIOSENNE OŻYWIENIE W BIBLIOTECE Drukuj Email
Wpisał Waldemar Pater
Wtorek, 16. Kwiecień 2019 16:36

Ożywienie w bibliotece, to nie tylko sprawa wiosny, ale pobudzonej wiosną dziecięcej aktywności. Każdego dnia przychodzą do nas dzieciaki nie tylko po to, aby wypożyczyć książki lub skorzystać z internetu, ale lubią spędzać czas w miejscu dla nich przyjaznym, gwarantującym pożyteczne dla ich rozwoju zajęcia, ale też dobrą zabawę.

Panie bibliotekarki zawsze mają jakieś ciekawe pomysły na atrakcyjne wypełnienie im czasu. Czasem wystarczy stworzyć warunki, które wyzwolą dziecięcą kreatywność.

Przy dobrej pogodzie wychodzimy w plener. Ostatnio wesołe harce na zielonym trawniku wokół biblioteki zakończyły się małym grillowaniem, które z kolei pozwoliło na uzupełnienie nadwątlonych sił pysznymi kiełbaskami.

Zapewnienie ruchu młodym organizmom jest bardzo ważne, ale równie ważny jest rozwój instynktu poznawczego. Temu służył blok programowy pod wspólnym tytułem „Jaki ten świat jest piękny". Młodzi wraz prelegentką-podróżniczką wybrali się niemal na krańce świata, by poznać egzotyczne kraje. Mogli podziwiać piękno ich przyrody oraz zabytków, ale też zwyczajne życie, zwłaszcza to dotyczące ich rówieśników. Zorganizowany potem konkurs udowodnił, że byli uważnymi słuchaczami, zaś w ich gronie wyróżnił się Olek, którego wynik zapewnił mu bezapelacyjne zwycięstwo.

Mamy też ofertę dla tych uzdolnionych manualnie, którzy świetnie realizują swój talent w modelarstwie. Dla nich już od dwóch miesięcy organizujemy warsztaty, które prowadzi znakomity specjalista w tej dziedzinie – pan Jarek Struczyk. Pod jego bacznym okiem powstało już wiele papierowych budowli i pojazdów, a mali modelarze wciąż oczekują od swojego instruktora kolejnych wyzwań.

Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Kwiecień 2019 16:39