Home Jak korzystać? Materiały audiowizualne

Cytaty

Jeśli nie możesz zrobić czegoś dziś, odłóż to na jutro. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Materiały audiowizualne Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 25. Luty 2009 13:43

Na skróty: filmy i audiobooki/w Wypożyczalni dla Dorosłych/wypożyczenia filmów bezpłatne, ale za zwrotną kaucją-3 DVD na 7 dni/wypożyczenia audiobooków bez kaucji-4 CD na miesiąc/ korzystanie na podstawie karty czytelnika

  • Ze zbiorów mogą korzystać wszystkie osoby pełnoletnie, które zapisały się do naszej Biblioteki.
  • Użytkownicy mają wolny dostęp do półek z materiałami audiowizualnymi – po wybraniu interesujących ich pozycji przynoszą puste obwoluty do dyżurnego bibliotekarza, który uzupełnia je o właściwy nośnik.
  • Audiobooki są wypożyczane tak, jak książki, czyli bez obowiązku wnoszenia zwrotnej kaucji.
  • Jednorazowo można wypożyczyć max. 4 audiobooki (=4 CD) na okres 1 miesiąca, a za ich przetrzymywanie nalicza się karę w wysokości 0,15 zł za każdy roboczy dzień zwłoki (czytelnik pokrywa też koszt wysłanego pocztą upomnienia).
  • Pozostałe zbiory audiowizualne (filmy) są wypożyczane nieodpłatnie, ale po uiszczeniu zwrotnej kaucji w wysokości 30 zł za jednostkę DVD/CD. Użytkownik zbiorowy może być zwolniony z obowiązku wpłaty kaucji, co wymaga zgody Dyrektora Biblioteki udzielonej na jego pisemną prośbę.
  • Jednorazowo można wypożyczyć 3 filmy (=3 DVD/CD) na okres 7 dni, bez możliwości prolongaty. Za przetrzymywanie tych zbiorów opłata karna wynosi 3 zł od 1 płyty za każdy dzień zwłoki + koszt wysłanego upomnienia.
Ostatnia zmiana Wtorek, 08. Maj 2012 12:38