Home Konkursy NASI MISTRZOWIE PLASTYKI

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe.
NASI MISTRZOWIE PLASTYKI Drukuj Email
Wtorek, 18. Czerwiec 2019 16:09

Konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach 16. już edycji projektu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej „Z książką na walizkach", tym razem przebiegał pod hasłem „MÓJ MISTRZ LITERATURY". Trzeba przyznać, że stawiał przed młodymi artystami niełatwe zadanie wizualizacji ich fascynacji literackich, a więc tych opartych na słowie. Co prawda książki dla młodych czytelników najczęściej bywają ilustrowane, ale to zadania nie ułatwiało. Zdobyć się na własną interpretację tematu w kontekście profesjonalnej grafiki książkowej wymagało odwagi i indywidualnego konceptu, zaś te musiały znaleźć oparcie we wrażliwości estetycznej oraz umiejętnościach warsztatowych. Najbardziej wyróżniające się prace przyniosły ich autorom zasłużone laury. Niezależnie od zaszczytnych nominacji dla Martyny Kuriaty i Wiktorii Sługockiej przyznanych w skali wojewódzkiej, my dodatkowo wsparliśmy je nagrodami rzeczowymi, obejmując nimi także Lenę Malawską i Grzegorza Statkiewicza. Brawo Wy! Słowa uznania należą się również pozostałym uczestnikom konkursu.