Home Imprezy dla dzieci KOSMOS, OCEAN, ZIEMIA – WSZYSTKO W BIBLIOTECE

Nikt nie urodził się na świat bez płaczu, nikt nie pyta człowieka, czy chce wejść, nikt nie pyta, czy chce wyjść.
KOSMOS, OCEAN, ZIEMIA – WSZYSTKO W BIBLIOTECE Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Lipiec 2019 13:26

Co prawda w wakacje nadal można przyjść do biblioteki po książkę, ale można też spędzić tu czas kreatywnie i wesoło. W tym roku program naszej sezonowej akcji, znanej od lat pod nazwą „Wakacyjna Wypożyczalnia Babć", został ujęty w tematycznych blokach. W lipcu naszą wyobraźnią a potem twórczym działaniem ogarniamy świat, a nawet wszechświat! Sięgamy do tekstów literackich a wzbogaceni poznawczo realizujemy swoje pomysły na warsztatach plastycznych. Inspiracji dostarczają nam kosmos, ocean i ziemia. Zmaterializowaliśmy naszą wizję miasta kosmicznego i zadbaliśmy o to, aby dotarły tam latające spodki.

Skupiając się na nie mniej tajemniczym życiu w głębokich wodach, sami powołaliśmy do życia morskie stworzonka a wystarczyła nam do tego ... folia pęcherzykowa i farbki.

Przydały się też papierowe talerzyki, które po pewnych zabiegach ...

... zamieniły się w całkiem urodziwe meduzy.

Prace nad latarnią morską wyzwoliły w niektórych naturę wilka morskiego ... no, raczej niedźwiedzia. Co prawda nie jest on postrachem akurat mórz i oceanów, ale tak czy inaczej wrażenie było.

Wrażenie, choć zgoła odmienne, zrobił tez imitator meduzy.

Kiedy przyszła kolej na ziemię, to w zastosowaniu znalazła się ... mąka. Bądź co bądź otrzymuje się ją ze zboża, które przecież rośnie w ziemi. Ulepiliśmy z niej kawałek całkiem swojskiej ziemi.

Placek o znajomej sylwecie Polski u każdego zabarwiał się na inne kolory, choć zawsze tworzyły one ładną, harmonijną całość. Można westchnąć - oby tak było w polityce.

U nas - w bibliotece zawsze jest przyjaźnie, nawet jeśli konkurujemy ze sobą w zgadywankach.