Home Imprezy dla dzieci DZIEJE SIĘ!

Prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół.
DZIEJE SIĘ! Drukuj Email
Środa, 12. Luty 2020 14:34

Nadszedł, zapewne wyczekiwany przez uczniów, czas ferii. Tu nie może być miejsca na nudę. Dla dzieci, które chcą ten czas spędzić kreatywnie biblioteka przygotowała specjalny program. Obejmuje on ciekawie pomyślane warsztaty plastyczne i teatralne oraz gry literackie, zaś na końcu tych zajęć zawsze jest czas na zabawy ruchowe i rekreację. Na początek dzieciaki dostały szansę na wykorzystanie swoich umiejętności manualnych.

Czyżby otrzymanym zadaniem, w które zaangażowano nawet chłopaków, było przygotowanie ciasta na wypieki? Nie, to przecież masa solna, którą te zręczne ręce, wsparte przez wyobraźnię plastyczną, uformowały w dziwne stwory.

Zyskują one charakter przez niekonwencjonalne użycie rozmaitych ziaren.

Kolejne spotkanie dało okazję do rozszerzenia ekspresji także na sferę teatralną. Uczestnicy podzieleni na 4 trupy teatralne mieli za zadanie przygotować koncepcyjnie i zrealizować scenografię do krótkich przedstawień kukiełkowych. Najpierw trzeba przemyśleć odpowiedni dla wybranych lalek scenariusz.

Potem trzeba akcję osadzić w kontekście rodzajowym, a zatem pora na prace scenograficzne.

Wszystko przygotowane – bohaterowie wkraczają do akcji.

Widownia, a zarazem konkurencja ocenia efekty krytycznym okiem.

Po takiej dawce kreatywności pora na beztroską rozrywkę.

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 17. Luty 2020 09:58