Home O bibliotece Nieformalnie

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
Nieformalnie Drukuj Email
Wpisał Waldemar Pater
Środa, 25. Luty 2009 20:58

O_bibliotece

Dogodnie położona w centrum miasta biblioteka od lat zaspakaja potrzeby czytelnicze lokalnej społeczności. Oddany i zaangażowany personel dba o to, aby ze skromnych warunków lokalowych wydobyć atut kameralności i uczynić z placówki miejsce potrzebne i przyjazne. Staramy się, aby gromadzony księgozbiór był nie tylko wartościowy, ale i adekwatny do oczekiwań naszych czytelników – zapraszajac do współudziału w polityce zakupów, chętnie uwzględniamy ich sugestie. Posiadamy zbiory materiałów audiowizualnych - kolekcję filmów i audiobooki (w planach materiały muzyczne).

Do specjalnych zadań placówki należą:

• gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów regionalnych (dotyczących miasta, gminy oraz powiatu),

• aktywna obsługa czytelników niepełnosprawnych (w oparciu o zbiory specjalne oraz konwencjonalne, ale dostarczane bezpośrednio do domu czytelnika obłożnie chorego lub z dysfunkcją ruchu).

Biblioteka przywiązuje dużą wagę do działań kulturalnych i środowiskowych – podejmując liczne inicjatywy popularyzatorskie, edukacyjne i ludyczne, stara się animować życie lokalnej społeczności. Do stałych form działalności należą – Salonik Artystyczny i Dyskusyjny Klub Książki Gadka-Literatka; dla dzieci -  Wakacyjna Wypożyczalnia Babć, Grupy Zabawowe, 4 pory roku w czwartki, Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach. Utrwalają się też własne imprezy cykliczne.

Ostatnia zmiana Czwartek, 02. Lipiec 2015 12:01