Home Zbiory Książki

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
Książki Drukuj Email
Wpisał Waldemar Pater
Środa, 25. Luty 2009 21:00

zbiory

Na skróty: dorośli – 19000vol.+dzieci – 12000vol.+Filia Nowolesie – 9500vol.=40500 książek/wolny dostęp do półek/1800 pozycji w księgozbiorze podręcznym – na miejscu

• Biblioteka gromadzi zbiory o charakterze uniwersalnym – posiada książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy oraz krajową i powszechną literaturę piękną, w tym duży zasób pozycji z kanonu lektur szkolnych.

• Aktualnie księgozbiór liczy ponad 40500 książek. Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych dysponuje 19000 woluminami, zaś oferta Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci liczy ok. 12000 wol.; 9500 książek znajduje się w Filii w Nowolesiu.

• Przy polityce zakupów uwzględniamy życzenia i sugestie czytelników, które należy składać do “koszyka potrzeb” w Wypożyczalni dla Dorosłych lub zgłaszać bibliotekarzowi.

• Wszystkie zbiory są zgromadzone w Wypożyczalniach z wolnym dostępem do półek, wyjątkiem są księgozbiory podręczne (ok. 1800 pozycji), z których korzysta się na miejscu w Czytelniach (ew. odstępstwa od reguły należy negocjować z bibliotekarzem).

• Dla wygody czytelnika wyodrębniono ze zbiorów beletrystycznych niektóre szczególnie poczytne gatunki: kryminały, horrory, s-f, romanse, a także lektury szkolne.

Ostatnia zmiana Czwartek, 02. Lipiec 2015 12:02