Home Nasze rekomendacje

Cytaty

Wiersze: to jest właśnie walka ze światem.
Szóstka od bibliotekarzy
Anna i Robert „Robb" Maciąg - Podręcznik przygody rowerowej Drukuj Email

Helion, 303 s.

1

Co nowego można jeszcze odkryć w świecie, który już dawno został dokładnie zbadany? Kogo można spotkać na drogach, po których codziennie poruszają się tysiące ludzi? Czym mogą nas zaskoczyć te spotkania albo ci ludzie? No i jak dobrze przygotować się do nich, jeśli wybiera się rower jako środek transportu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w „podręczniku" Anny i Roberta Maciągów.

 
Tomasz Gorazdowski – Przez trzy Ameryki : 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej Drukuj Email

Znak, 316 s.

2

W niezwykłą przygodę zabiera nas dziennikarz sportowy radiowej „Trójki" Tomasz Gorazdowski. Tym razem środkiem transportu jest samochód terenowy, którym przemierza Amerykę Północną, Środkową i Południową. Książka jest nie tylko relacją z podróży szlakiem miejsc umieszczonych na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO, ukazującą piękno amerykańskiego kontynentu. Autor odwiedza także takie miejsca, gdzie z biurem podróży nie dotrzemy, z odwagą przemierza nieznany mu ląd, umiejętnie przystosowując się do panujących wokół niego warunków.

 
Andrzej Stasiuk - Kroniki beskidzkie i światowe Drukuj Email

Czarne, 333 s.

3

„Kroniki" są zbiorem felietonów publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego". Zebrane w jednym tomie są przenikliwym spojrzeniem – z dystansu, z Beskidu albo stepu gdzieś w Azji – na teraźniejszość, na zmiany, jakie zachodzą w świecie. A zarazem próbą uchwycenia chwili, szczegółu, drobnego zdarzenia, zanim zniknie na zawsze. Stasiuk zabiera nas w podróż po codzienności polskiej i tej zastanej w innych krajach, do miejsc często zapomnianych.

 
Marta Galewska-Kustra - Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Drukuj Email

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 36 s.

4

Zaczęły się wakacje. Wszyscy gdzieś wyjeżdżamy, wyjeżdża też mucha Fefe, którą znacie już z książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie...". Nasza bohaterka przeżywa wspaniałe przygody na nieplanowanych wakacjach, pakuje się w różne tarapaty i opisuje to wszystko w wakacyjnym dzienniku.

 
Petra Bartikova, Aneta Żabkova - Rok w lesie Drukuj Email

Wydawnictwo Adamada, 19 s.

5

Z książką „Rok w lesie" dzieci nauczą się rozpoznawać zwierzęta po śladach, zajrzą do ich norek i dziupli, dowiedzą się czym różni się zając od królika, dlaczego węże wysuwają język, czy zwierzęta świecą i tak przygotowane mogą wybrać się do lasu w poszukiwaniu przygody.

 
Katarzyna Biegańska - W Robaczkowie Drukuj Email

Wydawnictwo Juka, 63 s.

6

Z okazji Święta Łąki w Robaczkowie trwają przygotowania do przedstawienia o jej skarbach. Robaczkowe maluchy wyruszają na łąkę w ich poszukiwaniu. Ciekawe co odkryją? Książka przypomina o tym, że nasze zachowanie ma wpływ na przyrodę i wszyscy mamy obowiązek o nią dbać.