Home Nasze rekomendacje

Cytaty

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.
Szóstka od bibliotekarzy
A. Scott Berg – Geniusz Drukuj Email

Czwarta Strona, 605 s.

1

Biografia człowieka, który stworzył amerykańską literaturę XX wieku. Max Perkins to człowiek, dzięki któremu narodziły się prawdziwe gwiazdy literatury: F. Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway i Thomas Wolfe. Sam pozostawał w cieniu swoich słynnych podopiecznych, służąc im jako redaktor, krytyk, doradca, kredytodawca, psychoanalityk, wreszcie przyjaciel. Niezwykle bliskie relacje, które łączyły Perkinsa z najsłynniejszymi pisarzami sprawiają, że jego biografię czyta się niczym fascynującą powieść. Na podstawie książki powstał film.

 
Timothy D. Walker - Fińskie dzieci uczą się najlepiej Drukuj Email

Wydawnictwo Literackie, 201 s.

2

Mali Finowie, poświęcając na naukę najmniej czasu, osiągają lepsze wyniki niż ich rówieśnicy z innych krajów. Na czym polega ten fenomen?
„Fińskie dzieci uczą się najlepiej" to historia amerykańskiego nauczyciela, który kompletnie wypalony, wyjechał do Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fiński styl nauczania do innych szkół.
Z tej książki rodzice dowiedzą się, co mogą zmienić w domu, a nauczyciele - w klasie, żeby nasze dzieci uczyły się lepiej, chętniej i przyjemniej.

 
Jason Donald – Dalila Drukuj Email

Wydawnictwo Kobiece, 487 s.

3

Irene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń, która uciekając z ojczyzny, trafia do Londynu. Niestety nie odnajduje upragnionego spokoju, uświadamiając sobie, że tu musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc, której doświadczyła w Kenii.
Ta poruszająca opowieść kobiety, która nie może odnaleźć swojego miejsca na świecie, jest zarazem obrazem trudnego i często tragicznego losu imigrantów ubiegających się o azyl.

 
Przemysław Liput – Znajdź mnie. Przygoda w mieście Drukuj Email

Wydawnictwo Dragon, 16 s .

4

Książek obrazkowych w naszej bibliotece nie brakuje i te rekomendacje będą im poświęcone. Rodzinka podróżników wybrała się na spacer po mieście. Chcą odwiedzić zoo, wesołe miasteczko, zwiedzić zamek, ale mają mały problem, gdziekolwiek się znajdą gubią mnóstwo ulubionych przedmiotów. Zabawa polega na tym, że trzeba te przedmioty pomóc odnaleźć Zwiedzalskim.

 
Patrycja Zarawska - Polska. Podróże małe i duże Drukuj Email

Wydawnictwo Debit, 12 s.

5

W tej książce, to rodzina Podróżnickich ogląda zabytki i podziwia atrakcje różnych miast Polski. Zwiedzają takie miasta, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Zakopane i należy Podróżnickich odnaleźć wśród tłumu innych turystów.

 
Nikola Kucharska – Legendy polskie dla dzieci Drukuj Email

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 16 s.

6

Trzecia z proponowanych książek, to także książka obrazkowa. Młodsze dzieci i ich rodzice dobrze się będą przy niej bawić. W legendach, które się w niej znajdują – Wars i Sawa, Piast i postrzyżyny syna Ziemowita, Książę Popiel i Myszy, Złota kaczka, Bazyliszek, Pierniki toruńskie jest dużo „legendy w legendzie", ale można też dołożyć swoją, bo przecież wyobraźnia nie zna granic.