Home Nasze rekomendacje

Cytaty

Muszę być silny, bo wiem, że nie należę do tego miejsca... Tu w niebie.
Szóstka od bibliotekarzy
Podróże życia : 10 niezapomnianych wypraw w różne zakątki świata. Redaktor Barbara Żukowska Drukuj Email

G+J RBA, 223 s.

1

Jest to zbiór spisanych na gorąco relacji z wyjazdów, które okazały się prawdziwymi podróżami życia. Ich autorzy, polscy podróżnicy dotarli na wszystkie kontynenty, nawet na ten najzimniejszy, czyli Antarktydę. Dowiemy się - jakie kierunki wybrali, co ich zafascynowało i dlaczego chcieliby w dane miejsce wrócić ? Książka ta, wzbogacona licznymi fotografiami, podsuwa wspaniałe wakacyjne pomysły.

 
Magdalena Żelazowska - Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata Drukuj Email

Burda Publishing Polska, 307 s.

2

Autorka przytacza prawdziwe historie Polek, które odważyły się żyć inaczej. Spakowały najważniejsze rzeczy, a resztę sprzedały, rozdały lub po prostu zostawiły za sobą i wyjechały. Niektóre przed czymś uciekły – samotnością, nieudanym związkiem, bezsensowną pracą, życiem w ciasnych ramach, w które próbowano je wtłaczać. Inne wyszły czemuś na spotkanie – miłości, pasji, lepszemu, pełniejszemu życiu. Nie bały się wyruszyć w świat po szczęście, nawet jeśli musiały zapłacić za nie wysoką cenę.

 
Polska – pocztówki z podróży. Redaktor Piotr Wierzbowski Drukuj Email

Multico Oficyna Wydawnicza, 311 s.

3

150 największych atrakcji Polski zostało zaprezentowanych w tej książce i są to miejsca bardzo różne. Imponujące zamki, wystawne pałace, miejsca popularne, ale i klimatyczne miasteczka, miejsca mało znane oraz zaskakujące muzea znalazły się w tym unikatowym przewodniku. Korzystając z mapy, na której zostały oznaczone wszystkie proponowane atrakcje, można ułożyć wygodną dla siebie trasę i w ciągu weekendu obejrzeć kilka fantastycznych miejsc.

 
Krzysztof Kobus - Poradnik młodego podróżnika Drukuj Email

Wydawnictwo Znak, 160 s.

4

Książka, która stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące dalekich i bliskich wyjazdów. Po jej przeczytaniu będziemy wiedzieć czy jesteśmy podróżnikami, czy turystami i dlaczego turysta i podróżnik to nie to samo. Dowiemy się, co zabrać ze sobą w podróż, jak zadbać o zdrowie, czy się zaszczepić i co jeść. A wszystko po to, by mieć satysfakcję z fantastycznie spędzonego czsu.

 
Marcin Przewoźniak - Przewodnik małego turysty. Wesoły autobus, czyli podróże po Polsce Drukuj Email

Grupa Wydawnicza Publicat, 176 s.

5

Przewodnik opisujący najpiękniejsze miejsca i zabytki Polski, które mogą zainteresować młodych turystów. Zawiera ciekawostki, mapy, praktyczne porady, które pozwolą zwiedzać nasz kraj w sposób najbardziej dla dzieci inspirujący i ciekawy.

 
Eliza Piotrowska - Wrocław. Zwiedzaj z nami, krasnalami! Drukuj Email

Wydawnictwo Arkady, 55 s.

6

Przewodnik dla dzieci po Wrocławiu. Z krasnalami można zwiedzić najciekawsze miejsca stolicy Dolnego Śląska – Wyspę Piaskową, Stary Rynek, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny i Zoologiczny i dużo innych wspaniałych miejsc i zabytków.