Home Nasze rekomendacje

Cytaty

Chleb otwiera każde usta.
Szóstka od bibliotekarzy
23.04 – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Drukuj Email

Propozycje książek, których bohaterami są KSIĄŻKI!

 
Karolina Haka-Makowiecka, Marta Makowiecka – 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać Drukuj Email

MUZA, 862 s.

1

Leksykon jest autorskim wyborem polskich utworów literackich : prozy, poezji, dramatu, reportaży, komiksów i bajek, które można, warto czy należy znać.
Oprócz żelaznego kanonu polskiej klasyki autorki zachęcają do przeczytania pozycji mniej znanych, czasem niesłusznie zapomnianych, dużą ilość miejsca poświęcając utworom współczesnym.
Pozycję opatrzono bogatym i zróżnicowanym materiałem ilustracyjnym. Czytelnik znajdzie tu ciekawe, mało znane portrety autorów, reprodukcje rękopisów i pierwodruków, plakaty spektakli i niezapomniane kadry z ekranizacji.

 
Markus Zusak – Złodziejka książek Drukuj Email

Nasza Księgarnia, 494 s.

2

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane. Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze. Nędza i strach atakują z każdej strony, ale ona ma swoje książki. Są jej tarczą i panaceum na wszystkie złe emocje i doznania.

 
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru Drukuj Email

Muza, 514 s.

3

Pierwsza książka z cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek".
Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia.
Autor przenosi nas do Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej. Snując niezwykłą intrygę z romansem i tragedią, prowadzi czytelnika poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

 
Orianne Lallemand – O Wilku, który nie lubił czytać Drukuj Email

Wydawnictwo Adamada, 31 s.

4

Z tej książki dowiemy się jak bohater serii „Przygody Wilka" w części zatytułowanej „O Wilku, który nie lubił czytać" mocno to czytanie polubił. Leśni przyjaciele Wilka zachęcali go do czytania, a nie pożerania książek (dosłownie) i namawiali do odkrywania coraz, to nowych historii.

 
Paul Glennon - Księgowir Drukuj Email

Wydawnictwo Świat Książki, 285 s.

5

Bohater „Księgowiru" niespodziewanie dla siebie znajduje się we wnętrzu czytaniej książki. Przenoszony nieznaną siłą przeskakuje z powieści do powieści czytanych przez najbliższych. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy historie z książek zaczynają się przenikać. Przed bohaterem opowieści stoi zadanie uporządkowania wszystkiego i powrotu ze świata fikcji do rzeczywistości.

 
Traci Chee - Czytelniczka. T.1 Drukuj Email

Wydawnictwo Bukowy Las, 479 s.

6

I ostatnia książka, której bohaterką jest KSIĄŻKA. „Czytelniczka" to powieść, w której przygoda goni przygodę, a nastoletniej dziewczynie zmagającej się ze zrozumieniem mrocznej historii jej życia KSIĄŻKA, oraz tajemniczy Łucznik w tym pomagają.