Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEBABCIE W AKCJI ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Sierpień 2011 20:47
IMG_0039
IMG_0035_2


Choć to czas letniej beztroski, to w naszej bibliotece rojno i gwarno. Odwiedzają nas tabuny dzieciaków, których niespożytą energię potrafią zagospodarować nasze wakacyjne „babcie”.  Tutaj nikt się nie nudzi.
Sprytne i pomysłowe „babcie”  potrafią z każdego wydobyć twórczą ekspresję, a przy okazji pokazać nowe zastosowanie kasz i ryżu.


Puste słoiki i butelki także można twórczo wykorzystać.


Indywidualiści pracują osobno.


Efekty tych plastycznych warsztatów zaprezentowano na wystawie. Co tu kryć – nie każdy ma zadatki na Picassa, ale wszystkie prace emanują taką świeżością i spontanicznością, a przy tym urzekają radosną feerią barw, że razem tworzą niszę pozytywnej energii, której nie sposób się oprzeć.


Ostatnia zmiana Wtorek, 23. Sierpień 2011 15:52
Więcej…
 
STOLARZ, STOLARZ, NIECHAJ ŻYJE NAM! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 20. Kwiecień 2011 19:56
Tak mogłyby zaśpiewać dzieciaki, które z pożytkiem i przyjemnością wzięły udział w spotkaniu z Panem Zygmuntem Wojtowiczem.  W czasach masowej produkcji nasz gość przekonywał o szlachetności rzemiosła stolarskiego. Trudno było nie zgodzić się z fachowcem, że piękna jest już sama deska ... a nawet sęk w tej desce ma swą urodę i ekspresję.


Narzędzia stolarskie wyglądają groźnie.


Nie odstraszyło to nawet dziewczynek, które chętnie przymierzały się przynajmniej do hebla. Aż wióry leciały!


No, ale rżnięcie deski to już męska specjalność.


Natomiast wytoczone z drewna bączki, które dzieci otrzymały w prezencie od Pana Zygmunta, wszystkim sprawiły jednaką radość.  Niektórzy już rozważali pomysł pokolorowania bączków.  A może tak zamiast pisanek?

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 13. Czerwiec 2011 21:31
 
BIBLIOTEKA OD KUCHNI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 25. Marzec 2011 20:40
IMG_0039


Nasz gość z DBP we Wrocławiu – Iwona Podlasińska wtajemniczała młodych czytelników, uchylając przed nimi kulisy warsztatu bibliotekarskiego. Z zaskoczeniem dowiadywali się, że książka, zanim dotrze do ich rąk, musi przejść pewne branżowe procedury. Mało tego, sami musieli uporać się z zadaniem zaklasyfikowania wybranych książek i sporządzenia dla nich karty książki.


Poradzili sobie, ale realizacja tego zadania  uświadomiła im też wartość pracy bibliotekarza. Bibliotekarki zaś nie mogły uwolnić się od rozterki – wychowują swoich następców czy konkurencję?
 
NOWOLESIE ROZPRAWIA SIĘ Z ZIMĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 25. Marzec 2011 20:39
Zgodnie z tradycją 21 marca można, a nawet trzeba wypędzić zimę. W Nowolesiu dzieciaki zmobilizowane przez swoją bibliotekarkę  - Panią Krysię  już zadbały o to, aby Marzanna skorzystała z kąpieli w okolicznym stawie i ustąpiła miejsca wiośnie. Pozwoliły zimie odejść honorowo, wcześniej prowadząc ją przez wieś w kolorowym, wesoło rozśpiewanym korowodzie.

IMG_0149

 
ZAWÓD – BIBLIOTEKARZ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 23. Marzec 2011 21:02
Już tyle zawodów pojawiło się w ramach naszego cyklu dla przedszkolaków, że – zachowując skromność i pokornie odczekując w kolejce – mogliśmy najbliższe spotkanie  poświęcić (nareszcie!)  naszej profesji. Aby godnie zaprezentować stan bibliotekarski ściągnęliśmy posiłki aż z Wrocławia. Barw zawodowych broniła Pani Iwona Podlasińska – na co dzień pracownik Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Trzeba koniecznie dodać – pracownik barwny i tryskający pomysłami, zaprawiony w zabawach interaktywnych z dziećmi. Mówiąc krótko – Bibliotekarka + , czyli PLUS!

Zaczęła, oczywiście, od książki ...


… ale skończyła na swobodnej ekspresji ruchu, bo współczesna bibliotekarka musi umieć bardzo wiele, nawet oderwać się od książki!


Bez obaw, nawet odejście od książki służy temu, aby ... do niej wrócić.

 
<< Początek < Poprzedni 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL