Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Aniołem człowieka jest czas.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEPAJACYK DLA KAŻDEGO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 29. Październik 2010 13:58
W odpowiedzi na nasz konkursowy apel  „Pajacyk – kolega Pinokia” dzieci przyniosły do biblioteki własnoręcznie zrobione figurki, wykonane z czegokolwiek i na miarę własnych, swobodnych wyobrażeń. Zwycięski pajacyk dowiódł, że dla zrobienia udanego pajacyka wystarczy piłeczka, plastikowy pojemniczek i arkusz papieru. Autorzy najlepszych okazów zostali nagrodzeni książeczkami. Nie były to egzemplarze „Pinokia”, choć całą imprezę urządzono z okazji 120 rocznicy śmierci autora – Carla Collodiego.

Monika, Przemek i Patryk cieszą się z zamiany pajacyka na książkę.

IMG_0182

 
ZWIERZĘTOM WSTĘP DOZWOLNY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 18. Październik 2010 19:58
IMG_0146


W ten dzień nie tylko było można, ale wręcz należało wprowadzać zwierzęta do biblioteki. Czytelnia dla Dzieci zorganizowała doroczne spotkanie z lekarzem weterynarii – Panią Ewą Ratyni-Sahaj, na które młodzi czytelnicy przybyli nie tyle z książkami do zwrotu, co ze swoimi pupilami.
Pani doktor przyjrzała się ich podopiecznym i udzieliła wielu cennych rad na temat hodowli zwierząt domowych, pomogła też w zrozumieniu ich często dziwnych zachowań. 
Było to spotkanie, na którym wymieniali się doświadczeniami miłośnicy zwierząt, ale i ich czworonożni przyjaciele mogli w swoich językach poruszyć ważne psie czy kocie sprawy.

Milka i Chaps mają sobie dużo do powiedzenia.


Agata przyprowadziła szczurka o wdzięcznym imieniu Technik … wraz z domem.


Oto związek doskonały – oparty na czułości i zaufaniu.

 
Hej, sokoły! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 08. Październik 2010 22:00
IMG_0098

Rustykalna sceneria naszego poddasza była znakomitym kontekstem dla spotkania z dziką przyrodą.  Wspaniała rodzina Marców – Pani Aneta, Pan Marcin i ich urocza córeczka Ania – zaprezentowała naszym małym gościom swoich pupili. I nie były to koty lub psy, czy nawet chomiki, ale … ptaki drapieżne. Bezpośredni kontakt z nimi  wywarł ogromne wrażenie, zwłaszcza puchacz fascynował ale zarazem budził respekt.
Teya, choć w wieku zaledwie dziecięcym, swoimi imponującymi rozmiarami znacznie przewyższała pozostałe, starsze wiekiem, ptasie towarzystwo. Wrażenie potęgowało się kiedy Pan Marcin zachęcił ptaka do rozwinięcia skrzydeł. Dynamika tego ruchu była ponad możliwości naszego obiektywu.


Państwo Marcowie , będąc sokolnikami, nie mogli przecież w swojej demonstracji pominąć właśnie sokoła. Opiekunowie raroga Abisal, zachowując należną czujność, pozwolili dzieciom na bliski kontakt ze swoim pierzastym podopiecznym.


Pani Aneta zaprezentowała swojego faworyta – płomykówkę, która jako samiec nosi męskie imię Irytek (taki to charakterek!).


Nawet Irytek, łasy na pieszczoty, daje się oswoić.


Państwo Marcowie, jak na założycieli Fundacji Świętego Huberta przystało, ze znawstwem i pasją rozsiewali wirusa umiłowania przyrody, a także przekonywali swoją postawą, że warto mieć w życiu hobby. Barwnie opowiadali o własnych doświadczeniach, a czasem – pozostając w temacie - wspomagali się tekstami literackimi.

 
PAN KRZYŚ BAWI AŻ DO ŁEZ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 28. Wrzesień 2010 19:29
przebierancy


Zorganizowane w ramach projektu zawodoznawczego spotkanie z muzykiem zamieniło się w spotkanie z człowiekiem-orkiestrą. Nasz gość – Pan Krzysztof Wyka dwoił się i troił: śpiewał, grał, tańczył, recytował, zagadywał, nagradzał, a przede wszystkim czarował, prezentując  swój estradowy image. Wyglądał doprawdy ślicznie w białym garniturze i takiejże beretce, a obfitość złotych łańcuchów i innych precjozów dosłownie zniewalała. Wystylizowany na wzór „szołmena” roztaczał czary swe wszystkie wśród małoletniej widowni, zaś  dorosłych jej opiekunów śmieszył do łez swoim humorem i wyczuciem pastiszu. To musiało się skończyć  wspólną, radosną zabawą, której przyświecała gwiazda Pana Krzysia.

Wszyscy garną się do „Gwiazdy”.


Nic dziwnego, robi wrażenie!A tak wyglądała rozentuzjazmowana publiczność.

 
PRACOWITE WAKACJE BABĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 30. Sierpień 2010 13:15
IMG_0219


Nasze „babcie” są młode, ładne i sympatyczne. Nic zatem dziwnego, że po raz kolejny mają w wakacje ręce pełne roboty. Każdy dzieciak, a pewno i niejeden rodzic, oddałby się w te troskliwe ręce, tym bardziej, że i głowy mają pełne pomysłów. Pod  opieką naszych niestrudzonych wolontariuszek dzieci znów ciekawie spędzały wakacyjny czas w bibliotece. Oj, działo się, działo!


Ostatnia zmiana Wtorek, 31. Sierpień 2010 11:20
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 41 42 43 44 45 46 47 48 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL