Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCE03.06. `09 - NASI WE WROCŁAWIU Drukuj Email
Wpisał Lidia Widelska   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:39

ZADUMA NA WYSTAWIE “EUROPA...” I DOBRA ZABAWA W ZOO.

obraz1

Trzeci dzień czerwca nie ma wyjątkowości pierwszego czerwca, a i nie wszyscy uczestnicy wycieczki byli typowymi adresatami obchodów Dnia Dziecka, tym niemniej, nawet ci nieco  wyrośnięci z ochotą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, jaką co roku organizujemy z tej okazji dla szczególnie aktywnych czytelników naszej dziecięcej biblioteki.  Tym razem głównym celem wyprawy była niezwykła i unikalna wystawa obrazująca ostatnie półwiecze Europy, prezentowana w słynnej Hali Stulecia. Starannie i ciekawie opracowana, atrakcyjnie zaaranżowana, z różnymi multimedialnymi efektami i interaktywna, przykuła naszą uwagę jak najlepiej poprowadzona lekcja historii – bogata poznawczo, żywa, ciekawa i efektowna. W sposób szczególny skupiliśmy się na mocno wyeksponowanym wątku polskim. Po takiej dawce wiedzy i zadumy, z przyjemnością spędziliśmy czas wsród lokatorów wrocławskiego ZOO. Była to duża frajda nie tylko dla tych, którzy trafili tam po raz pierwszy, ale i  bywalcy zauważyli jak obiekt zmienia się i pięknieje, zaskakując nowymi  atrakcjami. Na koniec nawet dworzec kolejowy miał dla nas swoje walory – ciało można było wzmocnić w kultowym dla młodzieży KFC, a i ducha znów pokrzepić, bo hala dworcowa zamieniła się w ... księgarnię. Stosunkowo niedrogo mogliśmy zaopatrzyć się w książki, pomagając przy tym wydawnictwu “Ossolineum” w biciu rekordu Guinnessa!

Więcej…
 
WARSZTATY DRUKARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 21. Kwiecień 2009 13:19

22 kwietnia 2009 r., godz. 9.00-12.30

warsztaty_drukarskie

 

3 autorskie pokazy firmy KALANDER

 

W nastrojowej scenerii bibliotecznego poddasza, mistrzowie – drukarz i zecer – w stylowych strojach rzemieślniczych przeniosą nas w czasy Gutenberga i wtajemniczą w arkana tradycyjnej sztuki drukarskiej. Pod mistrzowskim okiem uczestnicy spotkania będą mogli samodzielnie przygotować skład czcionek i wydrukować – przy użyciu repliki dawnej prasy – własny certyfikat młodego czeladnika.

 

I TY ZOSTANIESZ DRUKARZEM ! PRZEKONASZ SIĘ TEŻ, ŻE LEKCJA HISTORII MOŻE BYĆ DOBRĄ ZABAWĄ.

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 11. Maj 2009 13:17
 
Biblioteka zaprasza dzieci w dniu 1 kwietnia Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 27. Marzec 2009 20:54

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zostaną zorganizowane interdyscyplinarne zajęcia, których motywem przewodnim będą ptaki. Konkursy, zabawy literackie i plastyczne oraz inne ptasie działania są przeznaczone dla przedszkolaków. Tego dnia mogą w bibliotece ćwierkać i świergolić do woli.

Ostatnia zmiana Czwartek, 02. Kwiecień 2009 14:28
 
<< Początek < Poprzedni 41 42 43 44 45 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL