Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEMIKOŁAJ JAK Z OBRAZKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 07. Grudzień 2016 14:35

IMG 0790


Nie była to jednak wersja tak ostatnio popularna, w której Święty od Darów przyjmuje postać rubasznego krasnoluda, ale ta ... powiedzmy, ortodoksyjna, w której Mikołaj nosi czerwony płaszcz, infułę biskupią i pastorał. W takim stroju wzbudzał dziecięcą radość ale i respekt.

IMG 0799


Wszakże dzieci nie tylko były grzeczne ale wykonały też piękne prace plastyczne na konkurs świąteczny, a zatem prezenty słusznie się należały. Tronujący pod choinką Mikołaj z pomocą swojej asystentki – Śnieżynki wręczył je wszystkim dzieciakom.

IMG 0796


Więcej…
 
W BARBÓRKĘ KAŻDY CHCE BYĆ GÓRNIKIEM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 02. Grudzień 2016 13:43

IMG 0776


Jednak w naszym gronie prawdziwy górnik był tylko jeden – Pan Mieczysław Lewandowski, który już od 48. lat (sic!) i ... wciąż z pasją wykonuje swój zawód w strzelińskich kamieniołomach granitu. Coś w tej skale musi być magnetycznego. Dlatego dzieciaki z uwagą oglądały kamienne kostki a Pan Mieczysław, który zna granit jak nikt inny opowiadał o ich ziarnistej strukturze i innych właściwościach.

IMG 0747


Samej kopalni i złóż tego szlachetnego kamienia pokazać nie mógł (przynajmniej na żywo), ale za to przyniósł ze sobą panoramiczne zdjęcie strzelińskiej odkrywki.

IMG 0742


Więcej…
 
ZA MUNDUREM ... PRZEDSZKOLAKI SZNUREM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 14. Listopad 2016 13:51

IMG 0519

Spotkanie z zawodowym żołnierzem – Panem Przemysławem Stacherą po raz kolejny udowodniło niezwykłą magię munduru. Przedszkolaki płci obojga garnęły się do naszego gościa i każdy chciał przymierzyć przynajmniej nakrycie głowy. Oto nasze wojsko ... zdecydowanie na „spocznij" (no, może poza jednym, który z wielkim przejęciem pręży się w postawie na „baczność").

IMG 0461


Przed wyruszeniem na poligon przydałby się kamuflaż, a ponieważ to nie jesień barwi policzki naszych żołnierzy, a zatem, poddają się oni maskującemu makijażowi twarzy wykonywanemu przez zawodowca.

IMG 0477


W warunkach polowych wygodne łóżko trzeba zamienić na śpiwór. Kto chce spróbować?

IMG 0486


Więcej…
 
PRZYCHODZI ZWIERZ DO BIBLIOTEKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Październik 2016 14:15

IMG 0386


Jest taki jeden dzień w roku, w którym czytelnicy przychodzą do nas ze swoimi czworonożnymi pupilami. To dzień spotkania z weterynarzem – w tej roli od lat gościmy Panią Ewą Ratyni-Sahaj.

IMG 0391

Oprócz zwyczajowych konsultacji medycznych i prelekcji na temat (mówiąc żartobliwie) instrukcji obsługi zwierząt domowych, tym razem Pani Weterynarz została zaangażowana do wręczenia nagród uczestnikom ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego „Moje zwierzątko".

IMG 0376


 
ENERGETYCZNI ZAWODOWCY Z ENERGETYKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 13:25

DSCN5082


Zajechali do nas wozem służbowym, ale cóż to był za wóz! Był ogniście czerwony, na dachu miał drabinę a do tego pulsowało na nim światło „koguta" i wyła syrena ... ale to jeszcze nic. Dopiero po otwarciu tylnych drzwi okazało się, jakie tajemnice kryje jego wnętrze. To dość nietypowe wyposażenie samochodu każdy chciał obejrzeć z bliska. Można powiedzieć samochód z prądem! Dzieci wykazały szczególne zainteresowanie znajdującymi się tam rekwizytami. Aby dobrze wczuć się w rolę pracowników energetyki chętnie przymierzały kask czy rękawice (rozmiar jakby trochę za duży?).

IMG 0307

Bardziej skomplikowane sprawy przepływu prądu i bezpieczeństwa w korzystaniu z jego dobrodziejstwa omówiono już w bibliotece. Prawdziwi specjaliści – Panowie Tomasz Galimski i Jacek Wierzbicki z wielką przystępnością wtajemniczali dzieci w trudne sprawy energetyki a w kwestii przewodzenia prądu pomagał im byczek Tauronek.

IMG 0287


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL