Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki ślepa.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEDWA W JEDNYM A WSZYSTKO DLA DZIECI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 03. Czerwiec 2016 12:27

Ponieważ na Dzień Dziecka przewidziano imprezę, która zaczynała się wieczorem i trwała do północy, to tym samym wpisała się w tradycję Nocy Bibliotek. Dodatkowego smaczku dodawało jej to, że odbyła się w plenerze, w przyjaznym klimacie czerwcowej nocy (pogoda była dla nas łaskawa). Zgromadzone w bibliotece dzieci do końca nie wiedziały jakie będzie miejsce zabawy. Poznały je w zaskakujący sposób, układając puzzle, które ujawniły jego obraz.

IMG 4502

Ponieważ okazał się nim teren przy miejskiej wieży ciśnień, a zatem trzeba było wyruszyć w drogę. Po dojściu do wyznaczonego miejsca czekały je liczne atrakcje – gry terenowe, zabawy, zgadywanki.

IMG 4504

Dzieci pracowały w grupach, które rozpierzchły się na cztery strony świata. Dopóki nie zapadł zmierzch realizacja zadań polegających na wyszukaniu określonych rzeczy była ekscytująca, ale stosunkowo łatwa.

IMG 4515

W świetle długiego dnia można było wytropić nawet w wysokiej trawie dość niekonwencjonalne okazy kwiatów.

IMG 4522

Ostatnia zmiana Piątek, 03. Czerwiec 2016 13:37
Więcej…
 
DZIECI Z NOWOLESIA ŚWIĘTUJĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 03. Czerwiec 2016 12:23

IMG 0477

Na wsi Dzień Dziecka musiał przebiegać w warunkach naturalnych – w sielskim otoczeniu, przy pięknej pogodzie. To była odpowiednia sceneria dla dynamicznych zabaw i konkursów.

IMG 0423

IMG 0467

W ferworze zabawy w niektórych zaszły istotnie przeobrażenia. Tylko skąd w Nowolesiu znalazł się Batman?

IMG 0490

Ostatnia zmiana Piątek, 03. Czerwiec 2016 12:33
 
DZIECI DOROSŁYM I SOBIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 21. Maj 2016 20:08

IMG 0353


Dzieci z Nowolesia, zainspirowane przez Panią Krysię, właściwie zrozumiały symboliczny sens niezapominajki. Obchodząc święto tego wdzięcznego kwiatka, zrobione przez siebie niezapominajki wręczały starszym mieszkańcom swojej wsi, spotkanym na ulicy lub odwiedzanym w ich domach. Wzruszenie było po obu stronach, bo przecież liczy się miły gest pamięci, liczy się kontakt.

IMG 0366


Po dobrze wypełnionym zadaniu mogły oddać się beztroskim zabawom, ale i emocjonującej rywalizacji sportowej. To mogły być dynamiczne wyścigi na piłkach, ale też szachy i gry planszowe.

IMG 0380


IMG 0372

 
PRZEDSZKOLAKI PRZYWOŁUJĄ WIOSNĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 23. Marzec 2016 15:28

IMG 3954


Odwiedzający nas najmłodsi czytelnicy z zainteresowaniem oglądają kolorowe książeczki, chętnie też słuchają ich treści odczytanej przez bibliotekarkę ale jeszcze chętniej, zainspirowani tekstami oraz pomysłami Pani Lidki, wykonują prace plastyczne. Patrząc na dominujące motywy, trudno nie zauważyć, że wyraża się w nich tęsknota do wiosennych klimatów, a tym samym ... wzrasta zużycie koloru zielonego. Tutaj, można powiedzieć, dzieci przycinają trawę.

IMG 3966


Na trawie się nie skończyło – z takiego kontekstu skwapliwie skorzystał bocian, który też przewidział już rychłe nadejście wiosny (z tej okazji nawet z żabą żyje w przyjaznej komitywie).

IMG 3977


Ponieważ zbliżają się święta, to w trawie nie mogło zabraknąć też zajączka.

IMG 3993


 
MARZANNA MUSI ODEJŚĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 23. Marzec 2016 07:59

IMG 0346


Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i Marzanna będzie musiała odejść. Ponieważ ta panna jest personifikacją zimy, a zatem te pożegnalne machania ręką czy chusteczką to nie są szczere wyrazy żalu. Marzanna musi zostać w symbolicznym obrządku unicestwiona, aby wiosna rozlała się szeroką falą zieloności i owionęła nas ciepłym powiewem. Wszyscy na to czekamy, zaś dzieci z Nowolesia zrobiły co trzeba, abyśmy się nie zawiedli.

IMG 0348

Ostatnia zmiana Środa, 23. Marzec 2016 08:06
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL