Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Bezmyślność zabija. Innych.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEPRZEDSZKOLAKI PRZYWOŁUJĄ WIOSNĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 23. Marzec 2016 15:28

IMG 3954


Odwiedzający nas najmłodsi czytelnicy z zainteresowaniem oglądają kolorowe książeczki, chętnie też słuchają ich treści odczytanej przez bibliotekarkę ale jeszcze chętniej, zainspirowani tekstami oraz pomysłami Pani Lidki, wykonują prace plastyczne. Patrząc na dominujące motywy, trudno nie zauważyć, że wyraża się w nich tęsknota do wiosennych klimatów, a tym samym ... wzrasta zużycie koloru zielonego. Tutaj, można powiedzieć, dzieci przycinają trawę.

IMG 3966


Na trawie się nie skończyło – z takiego kontekstu skwapliwie skorzystał bocian, który też przewidział już rychłe nadejście wiosny (z tej okazji nawet z żabą żyje w przyjaznej komitywie).

IMG 3977


Ponieważ zbliżają się święta, to w trawie nie mogło zabraknąć też zajączka.

IMG 3993


 
MARZANNA MUSI ODEJŚĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 23. Marzec 2016 07:59

IMG 0346


Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i Marzanna będzie musiała odejść. Ponieważ ta panna jest personifikacją zimy, a zatem te pożegnalne machania ręką czy chusteczką to nie są szczere wyrazy żalu. Marzanna musi zostać w symbolicznym obrządku unicestwiona, aby wiosna rozlała się szeroką falą zieloności i owionęła nas ciepłym powiewem. Wszyscy na to czekamy, zaś dzieci z Nowolesia zrobiły co trzeba, abyśmy się nie zawiedli.

IMG 0348

Ostatnia zmiana Środa, 23. Marzec 2016 08:06
 
NOWOLESIE PRZYGOTOWANE NA ŚWIĘTA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 21. Marzec 2016 15:14

IMG 0340


Młode czytelniczki z dumą prezentują ozdoby świąteczne, jakie przygotowały dzieciaki z Nowolesia. Okoliczności usprawiedliwiały przerwę w lekturze książek, by mogły powstać bogato zdobione jajka czy zające w koszykach.

IMG 0338


Oprawa świąteczna zapewniona, a zatem można stanąć do rywalizacji w grach komputerowych. A nuż nagrodą będzie czekoladowe jajo albo słodki zajączek?

IMG 0335


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 21. Marzec 2016 15:16
 
HALO! HALO! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 11. Marzec 2016 20:04

IMG 3865


Przedstawicielem kolejnego zawodu, jaki poznały dzieciaki, był technik telekomunikacji – Pan Paweł Majcher. Wystąpił w otoczeniu branżowych rekwizytów, które, wszakże, dzieciom wydały się wielce tajemniczymi obiektami o nieznanej funkcji. Dla nich jest rzeczą oczywistą, że do porozumiewania się na odległość służy telefon komórkowy. Z pewnym niedowierzaniem przyglądały się słuchawce telefonu czy tarczy obrotowej do wybierania numeru.

IMG 3869


IMG 3893

Kiedy ze zdumieniem odkryły przeznaczenie dziwnej skrzynki, która już dawno zniknęła z ulic polskich miast, próbowały nawiązać kontakt telefoniczny poprzez słuchawkę. Nie udało się – to zapewne dlatego, że nie wrzuciły do automatu monety.

IMG 3885


Więcej…
 
ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z DINOZAUREM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 02. Marzec 2016 14:51

IMG 0319


To nie jest trudne, jeśli są takie miękkie i kolorowe, a w dodatku własnoręcznie wykonane przez dzieci. Takie bowiem zadanie plastyczne postawiła P. Krysia przed młodymi czytelnikami z Nowolesia, a oni z dumą prezentują stworzone przez siebie okazy. Całą zaś wiedzą o dinozaurach można było popisać się, rozwiązując krzyżówkę, która też miała trochę gadzi kształt.

IMG 0321


Po zajęciach warsztatowych dzieci zabawiły się w grę „jajo dinozaura". Kolorowe dinozaury, jak widać, znoszą kolorowe jaja.

IMG 0313


 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL