Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEZA MUNDUREM ... PRZEDSZKOLAKI SZNUREM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 14. Listopad 2016 13:51

IMG 0519

Spotkanie z zawodowym żołnierzem – Panem Przemysławem Stacherą po raz kolejny udowodniło niezwykłą magię munduru. Przedszkolaki płci obojga garnęły się do naszego gościa i każdy chciał przymierzyć przynajmniej nakrycie głowy. Oto nasze wojsko ... zdecydowanie na „spocznij" (no, może poza jednym, który z wielkim przejęciem pręży się w postawie na „baczność").

IMG 0461


Przed wyruszeniem na poligon przydałby się kamuflaż, a ponieważ to nie jesień barwi policzki naszych żołnierzy, a zatem, poddają się oni maskującemu makijażowi twarzy wykonywanemu przez zawodowca.

IMG 0477


W warunkach polowych wygodne łóżko trzeba zamienić na śpiwór. Kto chce spróbować?

IMG 0486


Więcej…
 
PRZYCHODZI ZWIERZ DO BIBLIOTEKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Październik 2016 14:15

IMG 0386


Jest taki jeden dzień w roku, w którym czytelnicy przychodzą do nas ze swoimi czworonożnymi pupilami. To dzień spotkania z weterynarzem – w tej roli od lat gościmy Panią Ewą Ratyni-Sahaj.

IMG 0391

Oprócz zwyczajowych konsultacji medycznych i prelekcji na temat (mówiąc żartobliwie) instrukcji obsługi zwierząt domowych, tym razem Pani Weterynarz została zaangażowana do wręczenia nagród uczestnikom ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego „Moje zwierzątko".

IMG 0376


 
ENERGETYCZNI ZAWODOWCY Z ENERGETYKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 13:25

DSCN5082


Zajechali do nas wozem służbowym, ale cóż to był za wóz! Był ogniście czerwony, na dachu miał drabinę a do tego pulsowało na nim światło „koguta" i wyła syrena ... ale to jeszcze nic. Dopiero po otwarciu tylnych drzwi okazało się, jakie tajemnice kryje jego wnętrze. To dość nietypowe wyposażenie samochodu każdy chciał obejrzeć z bliska. Można powiedzieć samochód z prądem! Dzieci wykazały szczególne zainteresowanie znajdującymi się tam rekwizytami. Aby dobrze wczuć się w rolę pracowników energetyki chętnie przymierzały kask czy rękawice (rozmiar jakby trochę za duży?).

IMG 0307

Bardziej skomplikowane sprawy przepływu prądu i bezpieczeństwa w korzystaniu z jego dobrodziejstwa omówiono już w bibliotece. Prawdziwi specjaliści – Panowie Tomasz Galimski i Jacek Wierzbicki z wielką przystępnością wtajemniczali dzieci w trudne sprawy energetyki a w kwestii przewodzenia prądu pomagał im byczek Tauronek.

IMG 0287


Więcej…
 
NASI NAGRODZENI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 08. Wrzesień 2016 13:34

IMG 0254


Beztroskie zabawy dzieci, które w wakacje przychodziły na zajęcia do naszej biblioteki mają także całkiem poważne konsekwencje. Realizując w ramach warsztatów plastycznych prace na konkurs ogłoszony przez Starostwo Powiatowe, zostali docenieni przez jurorów. Wykonane przez nich pocztówki z motywem serca zapewniły im atrakcyjne nagrody. Laureatki - Oliwia i Martyna odebrały je z rąk Pana Starosty Marka Warcholińskiego. Pozostali młodzi artyści zostali wyróżnieni miłymi upominkami. Gratulujemy!

IMG 0240


 
PŁONIE OGNISKO W LESIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 25. Sierpień 2016 11:01

IMG 0134


Spokojnie, wszystko pod kontrolą! To Panie Bibliotekarki zabrały dzieciaki w plener. To już tradycja – co roku kończymy wakacje na Gromniku, choć tym razem meta była już na postoju Trzy Dęby. Nic dziwnego, przy słonecznej pogodzie droga była dość męcząca.

IMG 0117


Zanim rozpalono ognisko trzeba było dostarczyć organizmowi trochę kalorii.

IMG 0119


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL